Yurt dışı indirimli uçak bileti satış fiyatları

Yurt dışına gerek iş gerek tatil nedeniyle çıkanlar için ucuz bilet bulmak bazen çile haline dönüşebiliyor, yurt dışı indirimli uçak bileti satış fiyatları için erken hareket etmek önceden plan yaparak rezervasyon yaptırmak şarttır. Teknolojinin nimeti internet sitelerinde online bilet satışı yapılmaktadır. Bu online siteler uçuşun yapılacağı yerden hareket eden bütün havayolu firmalarının indirimli ve promosyon biletleri de dahil olmak üzere bütün bilet fiyatlarını birkaç tıkla görüntüleme imkanı vermektedir. Böylece havayollarının bilet fiyatlarını karşılaştırma ve ona göre en uygun indirimli bileti alma şansı yakalanmış oluyor. Tabi bu karşılaştırmada sadece fiyatlar değil havayollu şirketlerinin hizmetlerini ve uçuş saatlerini de karşılaştırma fırsatı bulunmaktadır.

Günümüz şartlarında yüzlerce havayolu firmasının rekabet ettiği sektörde artık en ucuz firma diye bir kavram kalmadı. Bunun sebebi her havayolu şirketinin kendi inisiyatifle yaptığı indirimler ve promosyonlu bilet uygulamaları farklı zamanlarda farklı havayolunun daha ucuz uçak bileti satma fırsatını doğurmaktadır. Yolculuk güzergâhına göre de bazı şirketlerin uyguladıkları özel indirimli ucuz bilet fırsatı bulunabiliyor. Yurt içi biletlerinde olduğu şekilde yurt dışı biletlerinde çok ciddi fiyat faklılıkları olmamakla birlikte erken alınan biletler diğer zamanlara oranla daha uygun olabilmektedir. Havayolları, uçuşu gerçekleştirecek uçağı dolduramadıysa o koltukların biletlerini cazip fiyatlarla satışa çıkarabiliyor. Bu son dakika indirimlerinden haberdar olmak için online bilet sitelerinin fiyat alarm sisteminden destek alınmalıdır.

Yurt dışında maddi durumu düşünmeden tatil yapmak ve dinlenmek için devamlı takipte olmak, havayollarının kampanyalarını incelemek gerekir. Son zamanlarda yapılan kampanyalardan bazıları şunlardır; 29 Ekim 2017 ile 24 Mart 2018 arasında yapılacak yurt dışı biletleri Pegasus firmasında %40 indirimlidir. 29 Aralık- 30 Haziran 2018 tarihlerinde Air Canada firmasıyla yapılan yolculuklarda ekonomide 100 TL, Premium ekonomi ve business’ta 200 TL indirim yapılacaktır. 15 Ocak’a kadar Ukrayna Havayollarından Ukrayna, Asya ve Avrupa’nın herhangi birine alınacak uçak bilete %50 indirim uygulanacaktır. Atlasglobal, Sunexpress, Onur Air havayollarının yurt içi ve yurt dışı uçak biletlerinde 31 Mayıs 2018 tarihine kadar olan yolculuklarda özel indirimler uygulanmaktadır.