Viyana Esenboğa aktarmalı uçak bileti

Ankara şehrinde bulunan Esenboğa Havalimanından Avusturya merkezi Viyana İstanbul aktarmalı satılan uçak biletlerinin uçuşların yanı sıra yeni hizmete giren direk uçuş seferleri ile de yolculuk yapılabilmektedir. Pegasus ve Türk Hava Yolları ile başlamış olan Ankara Viyana seferleri Ankara Esenboğa Havalimanından Viyana Vienna International Havalimanına kalkış saati 07:00, varış saati 07:45 olan seferler ile her pazar ve perşembe Pegasus tarafından, her hafta perşembe günleri Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmektedir. Yeni başlamış olan ve talebin başlangıç için memnuniyet verici olduğu belirtilen Esenboğa Havalimanından Vienna International Havalimanına direk uçuşlara özellikle kamu kesiminden rağbet olduğu belirtilmekle birlikte talebin yoğun olup olmamasına göre yeni seferlerin konulabileceği yetkililer tarafından dile getirilmektedir.

Vienna International Havalimanı ile Esenboğa Havalimanı arasındaki direk uçuşlar yaklaşık 2 saat 25 dakika sürmektedir. Avusturya Viyanadan Ankara’ya her pazar saat 08:20 de Vienna International Havalimanından kalkış yapan ve 12:50’de Ankara Esenboğa Havalimanına iniş yapan Pegasus Hava Yolları uçağı, her hafta perşembe günleri saat 08:15’te Vienna International Havalimanından kalkış yapan ve 12:40’ta Ankara Esenboğa Havalimanına iniş yapan Pegasus Hava Yolları uçağı ile saat 08:40’da Vienna International Havalimanından kalkan ve saat 13:05’te Ankara Esenboğa Havalimanına varan Türk Hava Yolları uçağı seferler gerçekleştirmektedir. Ülkemiz ile köklü ve güçlü Devletler arası ve ticari ilişkileri bulunan Avusturya’nın başkentine Başkentimizden yapılan direk uçuşlar aradaki mesafeleri kısaltmaktadır.

Viyana’dan kalkış ve Ankara’ya varış saatleri arasındaki zamana baktığımızda 4 saat 25 dakikalık bir sürenin geçtiğini görmekteyiz. Bununla birlikte Esenboğadan kalkış saatiyle Viyana’ya varış saati arasındaki süreye baktığımızda da uçuş süresi 2 saat 35 dakika olmasına karşın sadece 35 dakikalık bir zaman farkıyla karşılaşmaktayız. Bunun nedenini Avusturya ile Türkiye arasında bulunan saat dilimleri oluşturmaktadır. İki ülke arasında 1 saatlik zaman dilimi olmasına karşın son yıllarda Ülkemizde kış saati uygulamasına yer verilmediğinden ve yaz saati kalıcı olarak uygulandığından kış aylarında iki ülke arasındaki zaman farkı iki saate çıkmaktadır. Yaz aylarında Avusturya’da da yaz saati uygulaması yapıldığından iki ülke arasındaki zaman farkı 1 saate inmektedir.