Vancouver – Ankara Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti olan Ankara ile ünlü Kanada kenti Vancouver arasında yapılan uçak seferlerine ait uçak bileti almak isteyen kişiler için dönemsel olarak indirimler yapılabilmekte ve böylelikle yolcular çok daha uygun fiyatlara seyahat edebilme şansını yakalamaktadır. Türkiye ile Kanada arasındaki mesafenin çok fazla olmasından dolayı insanlar mecburen uçak ile seyahat etmekte ve buna bağlı olarak da ciddi bir talep oluşmaktadır. İki kent arasında direkt seferler olmamasına rağmen aktarmalı seferlerin sayısı bir hayli fazladır. Fakat bu biletlerin fiyatları hem normale göre daha fazladır hem de yolculuk normale göre daha uzun sürmektedir. Bundan dolayı insanlar Kanada’ya giderken aktarmalı olan seferleri çok fazla tercih etmemektedir.

Ülkemizin en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olan THY, Kanada’nın farklı kentlerine seferler düzenlediği gibi Vancouver’e de seferler düzenlemektedir. Ankara’dan uçağa binen yolcular öncelikli olarak İstanbul’a getirilmekte ve burada aktarma yapılmaktadır. Aktarmanın süresi farklılık göstermekte olup 1 ile 5 saat arasında değişmektedir. Daha sonra ise İstanbul’dan kalkan uçakla insanlar Kanada’ya gitmektedir. Biletler için ödenmesi gereken ücret ise farklılık göstermektedir. Söz konusu farklılık talep durumuna bağlı olarak değişse de ödenmesi gereken ücretlerin ortalama olarak 3.000 TL olduğunu söylemek mümkündür. Fakat bu rakam bazı dönemlerde daha da artabileceği gibi kampanyalara ve talebin az olmasına bağlı olarak fiyatlar da düşebilmektedir.

Kanada’nın en güzel kentlerinden bir tanesi olan Vancouver içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi English Bay adı verilen plajdır. Söz konusu plaj güneşlenmek ya da dinlenmek isteyenler uğrak noktalarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Burada yılın farklı dönemlerinde sürekli festivaller düzenlenmektedir. Bunun dışında kentte yer alan bir başka önemli nokta Gastown tarihi bölgesidir. Kentteki ilk yerleşimin yapıldığı bölge olan Gastown buraya gelen turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Pasifik Okyanusu kıyısında bulunan kentte balıkçılık da önemli bir yer tutmakta ve buna bağlı olarak kentin farklı noktalarında devasa akvaryumlar yer almaktadır. Buralar özellikle çocuklar için son derece eğlenceli mekanlardır.