Uçuş beklerken lounge hizmetleri

Havalimanında bulunan yolcu ve diğer misafirler uçuşlarını beklerken ücretini ödemek koşulu ile bu lounge hizmetlerinden yararlanabilmektedir, Lounge hizmetleri havalimanlarında fazlaca tercih edilmekte hatta bazı havayolları ile bankalar bu hizmetler ile ilgili kampanyalar bile düzenlemektedir. Lounge hizmetler havalimanın iç hatlar ve dış hatlar bölümünde de verilmektedir. Yani bu hizmeti yurtiçi yolcuları da yurtdışı yolcuları da kullanabilmektedir. Bu hizmetin verildiği alan farklı yapısı ve dekoruyla da müşterileri etkilemektedir. Ankara Esenboğa Havalimanında lounge hizmetlerinin verildiği alan müşterilerin yoğun beğenisini kazanmaktadır. Lounge hizmetleri yolculara yiyebilecekleri farklı seçenekler sunmakta olup aynı durum içecekler içinde geçerlidir. Buraya gelen yolcular birbirinden farklı içeceklerden herhangi birisini tercih edebilmekte ve hoş bir alanda bu içeceğin keyfini yaşamaktadır.

Uçaklarla yapılan yolculuklar mesafeleri oldukça kısaltmakta ve insanlara bu konuda büyük kolaylık sağlamakla beraber uçuş için erken gelme şartı koymaktadır. Herhangi bir uçak yolculuğu yapabilmek için havalimanına uçuştan en bir saat önce gelinmesi gerekmektedir. Bu süre bazen uçakların hava koşulları ya da başka nedenlerden dolayı rötar yapmasıyla daha da uzayabilmektedir. Böylelikle uçuş için beklenilen uzun bir süre ortaya çıkabilmektedir. Havalimanlarında böyle durumlar için insanlara hizmet veren seçenekler bulunmakta ve bu seçenekler arasında en fazla lounge hizmetleri dikkat çekmektedir. Bu hizmetin içerisinde bulundurduğu seçenekler insanları etkilemekte hatta bazılarına küçük süreli şaşkınlıklar yaşatmaktadır.

Lounge hizmetleri sadece yiyecek ve içecekleri kapsamamakta olup bunun dışında da müşterilerin beğenisini kazanan birçok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmeti alan kişiler günlük gazeteler başta olmak üzere birçok gazeteye ve dergiye rahatlıkla ulaşabilmekte olup bekleme süresince bunları okuyabilmektedir. Beklerken eğlenmek isteyen kişiler içinse televizyon, internet ve playstation gibi seçenekler sunulmaktadır. Bu seçeneklerden herhangi birisini seçen yolcular uçuş saatini beklerken keyifli dakikalar geçirmektedir. Ayrıca bunların dışında isteyen yolcuların duş alabilecekleri yerler bulunmakta ve yolcular uçuştan önce buralarda duş alabilmektedir. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan lounge hizmeti, yolcuların uçuş beklerken keyifli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Havaalanlarında verilen lounge hizmetleri genel olarak bu şekildedir.