Uçak firmasına ait transfer hizmeti

Havalimanlarında transfer hizmeti veren firmalar arasında uçak firmalar da bulunmakta olup bu hizmeti başka bir şirketin aracılığıyla yapmaktadır. Havayolu şirketi transfer hizmeti vermesi için bu alanda olan bir şirket ile anlaşmakta ve anlaşılan şirket, havayolu şirketinin müşterilerine transfer hizmeti vermektedir. Bu imkânı bazı havayolu şirketleri sürekli sağlarken bazıları ise dönemsel olarak böyle kampanyalar yapmakta ve müşterilerine çok daha uygun fiyatlara ya da ücretsiz olarak transfer hizmeti vermektedir. Müşteriler tarafından bu şekilde transfer hizmeti veren havayolu şirketleri daha fazla tercih edilmekte olup bir anlamda havayolu şirketi bu yöntemle kendi reklamını yapmış olmakta ve böylece daha fazla müşteriye hizmet verebilme şansını kazanmış olmaktadır.

Uçak yolculuklarının sonunda genellikle şehir merkezlerinden uzakta bulunan havalimanlarına gelinmekte ve buradaki imkânlar kullanılarak şehir merkezlerine ya da daha farklı yerlere gidilmektedir. Havalimanlarında bu hizmet için çeşitli seçenekler bulunmakta olup bunların en fazla bilinenleri belediye araçları, HAVAŞ otobüsleri gibi toplu taşıma araçlarıdır. Bunların dışında da şehir merkezi ya da istenilen yerlere gidebilmek için imkânlar bulunmakta olup bunların bazıları çok pahalı olabilmektedir. Havalimanlarından istenilen yerlere gidebilmek kullanılacak yollardan bir tanesi de taksiler olup, bu hizmet fiyat olarak ciddi rakamlara ulaşabilmektedir. Bundan dolayı havalimanında bulunan kişiler taksileri son seçenek olarak kullanmakta olup genellikle toplu taşıma araçlarını tercih etmektedir.

Transfer hizmetleri son dönemlerde daha fazla tercih edilen hizmetlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Özellik tatil bölgesine gelen yerli ya da yabancı turistlere bu hizmet verilerek havalimanından sonra doğrudan otellerine geçmeleri sağlanmaktadır. Bu durum müşteriler tarafından oldukça olumlu karşılanmakta ve memnuniyetlerini belirtmektedirler. Transfer hizmetleri havayolu şirketlerinin dışında özel şirketler ya da araç kiralama firmaları tarafından da verilmektedir. Fakat bu şekildeki transfer hizmetleri daha lüks olduğu için ücretleri daha yüksektir. Fakat bu hizmetlerde müşteriler çok daha rahat etmekte olup ayrıca kendilerini de özel hissetmektedirler. Son dönemde transfer hizmeti konusunda sunulan hizmetlerde çeşitlilik ve kalite artışı yaşanmakta olup müşteriler kendileri için en uygun olan seçeneğe yönelmektedir.