Trabzon Ankara uçak bilet fiyatları

Trabzon’dan Ankara’ya uçak yolculuğu yapmak isteyenlerin Trabzon’a yaklaşık 5 km mesafede bulunan Trabzon Havalimanından Ankara Esenboğa Havalimanına yolculuk için uçak bilet satın almaları gerekir. Trabzon’a Esenboğa’dan yaklaşık 1 saat 20 dakikalık uçuşlar için Anadolu Jet ve Pegasus firmaları direk seferler düzenlerken Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ise aktarmalı olarak sefer düzenlenmektedir. Söz konusu seferler için Anadolu Jet ve Pegasus promosyon ve ekonomi sınıfı uçak bilet satışı gerçekleştirirken Türk Hava Yolları ise ekonomi ve business sınıfı bilet satışı yapmaktadır. Promosyon sınıfı biletlerin direk uçuşlar için satışı yapılırken ekonomi sınıfı uçak biletler hem direk hem aktarmalı uçuşlar için, business biletler ise sadece aktarmalı uçuşlar için satılmaktadır.

Trabzon’dan Ankara Esenboğa Havalimanına gidecek yolcular için direk uçuşların yanında hem İstanbul Atatürk Havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı uçuşları da tercih etme imkanı sunulmaktadır. Her üç firmanın da yılın tüm günlerinde bu hat için uçuş yaptığını ve bilet bulma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirtmek gerekir. Ancak bilet fiyatlarının dinamik bir yapıya sahip olmasının yanı sıra yılbaşı, fuarlar, resmi tatiller, milli ve dini bayramlar ile okulların tatile girdiği zaman dilimlerinde bilet bulma sıkıntısı yaşamamak ve biletleri uygun fiyata edinebilmek için en az birkaç hafta önce satın almak gerekir. Anadolu Jetin aktarmalı uçuşları için de promosyon bilet satışının var olduğunu da belirmeden geçmeyelim.

Her bir firmanın her gün birçok sefer düzenlemesi Ankara – Trabzon seyahati yapmak isteyenlerin daha ucuza uçmalarını sağlamaktadır. 1 saat 20 dakikalık direk seferlerin yanında aktarmalı yapılan uçuşlar ise 4 saat 25 dakika ile 6 saat 45 dakika arasında değişen sürelerde yapılmaktadır. Uçak Bilet fiyatlarını sınıflandırılacak olursa en ucuz biletlerin promosyon biletler olarak, en pahalı biletlerin ise business sınıfı biletler olarak satıldığı görülür. Bunun yanı sıra uçuş zamanı yaklaştığında ekonomi sınıfı fiyatlarının birkaç hafta önce satın alınabilecek business biletleri yakaladığı da görülmektedir. Anadolu Jet firması aktarmalı uçuşlarını Sabiha Gökçen aktarmalı olarak gerçekleştirmektedir.