Telefon bayileri havalimanında hangi katta

Havalimanlarında bulunan telefon bayileri genellikle giriş katlarında bulunmaktadır, yolcular havalimanına giriş yaptığı anda bu bayileri görmekte ve telefonla ilgili ihtiyaç duyduğu hizmeti buradan alabilmektedir. Giden yolcular havalimanına giriş yaptıktan sonra gelen yolcular ise havalimanına iniş yaptıktan sonra bu bayilerden yararlanabilmektedir. Özellikle yurtdışından gelen yolcular için buradaki telefon bayileri çok önemli görev üstlenmektedir. Çünkü yurtdışından tatile gelen kişilerin Türkiye’den hat alarak buradaki kişilerle o şekilde görüşebilmesi gerekmektedir. Havalimanına iner inmez böyle bir hizmetin olması sayesinde yolcular sevdikleri ile hemen iletişim kurabilmektedir. Bundan dolayı telefon bayilerinin havalimanlarında çok önemli işlevleri bulunmakta ve havalimanına gelen yolculara çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Uçaklarla yolculuk yapan kişiler, birçok ihtiyaçlarını havalimanı içerisinde giderebilmekte böylece tekrar havalimanı dışına çıkmaya gerek kalmamaktadır. Havalimanı içerisinde hizmet veren büfelerden yolcular birçok ihtiyaçlarını giderebilmekte ayrıca lounge hizmetleri ile de havalimanında keyifli dakikalar geçirebilmektedirler. Bunların dışında havalimanlarında herkesi ihtiyacı olabilecek telefon bayileri de bulunmaktadır. Telefon bayileri sağladıkları hizmet ile yolculuktan önce ya da sonra yolculara hizmet vererek, yolcuların istedikleri kişilerle rahat iletişim kurmasını sağlamaktadır. Dışarıda bulunan telefon bayilerinin verdikleri hizmetin aynısı havalimanı içerisinde bulunan telefon bayilerinde de verilmektedir. Bu sayede telefon hizmetleri konusunda yolcuların başka bir yere gitmesine gerek olmamaktadır. Yolcular bütün ihtiyaçlarını rahatlıkla buralardan karşılayabilmektedir.

Telefon bayileri ülkemizde bulunan bütün havalimanlarında yer almamakta olup bunun en büyük nedeni yolcu sayısından kaynaklanan talep ile açıklanmaktadır. Havalimanlarında bulunan yolcu sayısının artması bu yönde ciddi bir talep oluşturmakta ve bunun üzerine telefon bayileri buralarda hizmet vermeye başlamaktadır. Fakat havalimanında yeteri sayıda yolcu olmaması durumunda bu yönde yeterli talep oluşmamakta ve yolcu sayısı az olan havalimanlarında böyle bir hizmet verilememektedir. Havalimanında verilen bütün hizmetler için bu durum geçerlidir. Talebin az olması durumunda orada hizmet verilmesi imkânsız hale gelmekte, hizmet verilse bile hizmeti veren firma bu durumdan ciddi maddi zarar görmekte olup bundan dolayı yeterli talep oluşmadan hizmet vermemektedirler. Fakat yeterli talebin olduğu yerde hızlı bir şekilde hizmet vermeye başlamaktadırlar.