Tekirdağ Çorlu Esenboğa Uçak Biletleri

Marmara Bölgesi içerisinde yer alan Tekirdağ şehri Çorlu ilçesinden Ankara Esenboğa Havaalanı rotalı yolculuklarda uygun fiyatlı çok sayıda uçak biletleri kampanyalı şekilde yolculara sunulmaktadır. Tekirdağ Çorlu Esenboğa uçak biletleri özellikle iş seyahati ya da turistik seyahat gerçekleştirecek kişiler tarafından yılın her döneminde tercih edilmektedir.

Marmara Bölgesi içerisinde bulunan ve Trakya yarımadasında olarak geçen Tekirdağ kenti Marmara ve Karadeniz’e aynı anda kıyısı olan bir kenttir. Genel olarak Akdeniz iklimi etkilerinin görüldüğü şehirde yaz ayları sıcak, kış ayları ise ılıman seyretmektedir. Milattan önce yerleşimin başlamış olduğu ve bu nedenle birçok kültürel ve tarihi eserin bulunduğu kentte gezilip görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. Tekirdağ ziyareti sırasında gezilip görülmesi gereken başlıca yerler ise; Rakoczi Müzesi, Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Çorlu Kalesi, Rüstempaşa Camii, Mirliva Hüseyin Paşa Camii ve Hora Feneri olarak sayılabilmektedir. Şehirde daha önce Frigler, Hititler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlı İmparatorluğu gibi farklı medeniyetler hüküm sürdüğünden her birinin etkileri hala gözlemlenebilmektedir. Ayrıca şehri ziyaret sırasında mutlaka tadılması gereken lezzetler; Tekirdağ köftesi, çılbır ve ciğer sarması olarak sayılabilmektedir.

Tekirdağ’a gerçekleştirilen yolculukların birçoğu Tekirdağ Çorlu Havaalanı aracılığı ile sağlanmaktadır. Şehre havayolu dışında karayolu, demiryolu ve deniz yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Tekirdağ’ın Çorlu, Malkara, Çerkezköy, Malkara, Marmara Ereğlisi, Saray, Muratlı ve Şarköy gibi önemli ilçeleri bulunup ilçelere ulaşım da havaalanından bazı özel servisler ya da otobüslerle sağlanabilmektedir. Tekirdağ Çorlu Havaalanı, Tekirdağ merkezine yaklaşık 15 kilometreuzaklıkta yer almakta olup iç hatlar ve dış hatlar seferlerini gerçekleştiren bir havaalanı konumundadır. Sivil ve askeri olarak hizmet vermekte olan havaalanıiçerisinde otopark, lounge, vip bölümler gibi ihtiyaçları karşılayan bölümler de yer almaktadır. Şehir merkezinden Tekirdağ Çorlu Havaalanı’na ulaşım sağlamak için farklı alternatifler bulunmakta olup bunlar başlıca; havaalanı özel servisleri, belediye otobüsleri, taksiler ve araç kiralama seçenekleri olarak sıralanabilmektedir. Bu alternatifler kullanılarak Tekirdağ Çorlu Havaalanına kısa sürede ve kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.