Tekirdağ Çorlu Ankara uçakla kaç saat sürer

Tekirdağ ilindeki Çorlu Havalimanından Ankara Esenboğa Havalimanına uçakla ulaşım yapılmaktadır ki yolculuğun kaç saat sürer olduğu seferin direk veya aktarmalı olmasına bağlı olarak değişmektedir. Tekirdağ Çorlu Ankara uçakla kaç saat sürer diye merak edenler online uçak bileti satışı yapan sitelere bakmaları yeterlidir. Hem Karadeniz hem de Marmara Denizi’ne kıyısı olan Tekirdağ Çorlu ile başkent Ankara arasında Pegasus Havayolları direkt sefer düzenlemektedir. Direkt seferler 1 saat 5 dakika sürmekte olup haftanın her günü uçuş bulmak mümkündür. Pazartesi günü 17.40, Salı 17.40, Çarşamba 17.40, Perşembe 11.50, Cuma 11.05, Cumartesi 18.00, Pazar ise 11.05’te direk uçuşlar yapılmaktadır. Tek bir havayolu uçuş yaptığından erken rezervasyon yaptırmakta fayda vardır.

870 binlik nüfusa sahip olan Tekirdağ Marmara Bölgesinin en güzel illerinden biridir. Yazların sıcak kışların ise ılıman geçtiği kentin iç kesimlerinde karasal iklim de gözlenmektedir. Kara, deniz, demir ve hava yolu ulaşımın bulunduğu kentin toplada 9 ilçesi vardır. Yaşamın yüzyıllar önce başladığı bölgede Hititler, Frigler, Romalılar, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yaşadığı bilinmektedir. Çeşitli kültürlerin yaşamış olması şehirde tarihi zenginlik meydana getirmiştir. Yapılan kazılardan çıkarılan eserler Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde sergilenmektedir. Kervanların geçtiği yol üzerindeki İncecik Köyü’ndeki Mirliva Hüseyin Paşa Camii ters T planı ile görülmeye değer tarihi bir eserdir. Vatan Şairi Namık Kemal’in Evi ziyaret edilip ülkemizin içinden geçtiği zorlu günler hatırlanabilir.

Mazar Prensi Rakoczi’nin son günlerini geçirdiği, Klasik Osmanlı mimarisi ile yapılmış olan ev günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Rakoczi Müzesi, Osmanlı’nın merhametinin en güzel göstergesidir. Çünkü vatan haini ilan edilen Macar Prensi’ne sığınma hakkı vererek bu evde yaşamasına izin verilmiştir. Sultan Abdülhamit tarafından yaptırılan Hora Feneri, Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamı ve damadı adına yapılan Rüstem Paşa Cami, Gazi Ömer bey Türbesi görülmesi gereken tarihi yerler arasındadır.  Tarihi mekanları kadar uluslararası mavi bayrak ödüllü Kumbağ Plajı, Şarköy plajları yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Şehrin herkes tarafından methedilen Köftesi, Çılbırı, Ciğer Sarması, Damat Paçası, Gaziler Helvası, Kandilli Mantısı, Hayrabolu Tatlısı, Peynir Helvası tadılmalıdır.