Swissotel Ankara Ortalama fiyatları 

Başkent Ankara Çankaya bölgesinde bulunan Swissotel binasının tasarımı ve modern yapısı ile dikkat çekmekte olup, konum olarak ise cumhurbaşkanlığı köşkü başta olmak üzere birçok noktaya çok yakın bir mesafededir. Şehir merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan otel, Esenboğa Havalimanına ise 45 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Ankara’nın en elit bölgesinde yer alan otelin hizmet kalitesi bulunduğu bölgeye uyumlu olacak şekilde oldukça kalitelidir. Otel binası 8 katlı olup, otelde toplamda 150 oda bulunmaktadır. Odaların ücretleri, oda türlerine göre farklılık göstermekte ve verilen hizmetlerin sayısı ile oda büyüklüğü arttıkça bu durum fiyatlara da doğrudan yansımaktadır. Böylelikle daha fazla hizmet alınan ve daha lüks olan odaların fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Otelde konaklayan müşterileri birçok alanda hizmet verilmektedir ve bu hizmetler genel olarak bütün odalara sağlanmaktadır. Otelde SPA salonu, kapalı yüzme havuzu, konferans salonu gibi yerlerden müşterilerin tamamı yararlanabilmektedir. Bütün odalarda uydu yayını olan televizyon, klima, internet gibi temel hizmetler bulunmaktadır. Otelde farklı oda seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerde verilen hizmetler de farklılık göstermektedir. Odalardaki en büyük farklılık odaların büyüklüğü ve buna bağlı olarak sağlanan imkanlardır. Odaların büyüklüğü arttıkça, kullanılan eşya sayısı artmakta bu da alınan hizmet çeşitliliğini artırmaktadır. Otelde bulunan odaların en küçüğü 24 metrekare iken en büyüğü ise yaklaşık 60 metrekaredir.

Oteldeki odaların fiyatları yukarıda belirtilen özelliklere göre farklılık göstermektedir. Hern oda tipi için bir ortalama fiyat bulunmaktadır ve bu fiyatlar ciddi farklılık göstermektedir. Business Advantage Room ismi verilen ve yaklaşık 24 metrekare olan odaların gecelik ortalama fiyatı 390 liradır. Oteldeki en uygun fiyatlı odalar bunlardır. Otelde bulunan ExecutiveRoom ismi verilen odaların ortalama fiyatları ise 600 lira civarındadır. Fiyatlar bu şekilde artmaktadır. Otelde bulunan Deluxe Suit en lüks oda olarak dikkat çekmekte ve bu lüks odanın gecelik ücreti ise yaklaşık 1000 lira olarak belirlenmiştir. Otele gelen müşteriler ihtiyaçlarına ve odadan beklentilerine göre bu seçenekler arasından kendilerine uygun olan odaların seçimlerini yapmaktadır.