Sheraton Hotel Convention Center Bilgileri

Kavaklıdere bölgesinde bulunan Sheraton Hotel Convention Center otel ve kongre merkezi olarak hizmet vermektedir, Ankara’da bulunan iş merkezlerine oldukça yakın bir konumda bulunan otel Sheraton Hotelsand Resorts tarafından işletilmektedir. Otelin binası bir Alman mimar tarafından tasarlanmış ve binanın tasarımı yapılırken Kavaklıdere bölgesinin meşhur şaraplarının şişesinden esinlenmiştir. Otele uzaktan bakıldığında bu tasarımın başarılı bir şekilde uygulandığı ve amacına ulaştığı söylenebilmektedir. 29 kattan oluşan bina 1991 yılında yapılmış ve uzun süre Ankara’nın ve bölgenin en büyük binası olarak dikkat çekmeyi başarmıştır. Otel binasının muhteşemliğinin yanında verdiği lüks hizmet ile de bilinmekte olup, uzun yıllardan beri Ankara’nın en fazla tercih edilen otelleri arasında yer almayı başarmıştır.

Sheraton Hotelde müşteriler için dört farklı oda tipi bulunmakta ve bu odaların içerisindeki imkânlara göre gecelik fiyatları değişmektedir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda odalar düzenlenmiş olup, oda seçimine göre farklı hizmetler odalardaki müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Otelde bulunan standart odaların genişliği yaklaşık 30 m2 olup, müşterilerin temel ihtiyaçları olan televizyon, klima gibi unsurlar bu oda tiplerinde yer almaktadır. Otel içerisindeki en ucuz odaları bunlar olup gecelik fiyatı yaklaşık 450 lira civarındadır. Bir üst kalitedeki odalar ise otelin daha üst katlarında bulunmakta olup, müşterilerine keyifli bir Ankara manzarası sunmaktadır.

Suit oda olarak nitelendirilen odalar ise normal odaların yaklaşık iki katı kadar büyüklüktedir. Bu odalarda ayrıca oturma odası da bulunmakta olup otelin en lüks oda seçenekleri arasındadır. Bu odalarda konaklayan müşteriler günlük gazete servisinden ayakkabı boyama servisine kadar pek çok hizmetten yararlanabilmektedir. Otelde son olarak diplomatik oda ismi verilen ve büyüklüğü 105 m2 olan oda seçenekleri bulunmaktadır. Otelin en lüks yeri burasıdır. Otelde birçok toplantı ve kongre yerleri bulunmakta olup, buralar çok önemli toplantı ve kongrelere ev sahipliği yapmaktadır. Buraları toplantılar dışında düğün ya da farklı organizasyonlar olarak da kullanılmaktadır. Bunların dışında kapalı yüzme havuzu, fitness salonları gibi yerlerde müşterilerin kullanımına sunulan diğer alanlardır.