Radisson Blu Hotel Ankara Altındağ

Eğer yolunuz düşerse Altındağ bölgesindeki eski şehir olarak ifade edilen yerde bulunan Radisson Blu Hoteli müşterilerine tarihi ve lüksü bir arada sunmaktadır. Hotel konum olarak Ankara Kalesine ve Gençlik Parkına çok yakın bir konumda bulunmakta ve çok işlek bir caddede yer almaktadır. RadissonBlu Hoteli müşterilerine muhteşem manzaralar sunmakta, bazı odalardan Ankara Kalesi seyredilebilirken bazı odalardan ise Gençlik Parkının bulunduğu bölgedeki göl manzarası ve bu gölde dolaşan sandallar izlenebilmektedir. Ayrıca hotelde bulunan balkonlar sayesinde bu manzaralarla birlikte Ankara gecelerinin havası da hissedilebilmektedir. Hotel şehir merkezine sadece 2 km uzaklıkta bulunurken, Ankara Esenboğa Havalimanına ise sadece 27 km uzaklıktadır.

RadissonBlu Hotelden şehir merkezine ulaşmak içinçok yakınında bulunanmetro istasyonu kullanılmakta ve bu metro sayesinde şehrin pek çok noktasına rahatlıkla ulaşılabilmektedir.RadissonBlu Hotelde bulunan odalarda kişiye özel kasa, televizyon hizmetleri, yüksek hızlı internet gibi imkânlar müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Odaların tasarımları, hotelin çizgisini yansıtmakla beraber, oda içindeki eşyalar müşterileri rahatlatan bir dekorla yerleştirilmiştir. Hotel içerisinde bulunan alanlarda çeşitli etkinlikler yapılabilmektedir. Bunun dışında yemekleri ile ünlü bir restoran hotel bünyesinde hizmet vermekte ve bu restoranda birbirinden farklı yemekler müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Bu restoranda dünya mutfağından örneklere yer verildiği gibi ülkemizdeki yöresel yemeklerde servis edilmektedir. Bu yönüyle restoran oldukça geniş bir yemek çeşitliliğine sahiptir.

RadissonBlu Hotel içerisinde engelli kişiler için özel uygulamalar bulunmaktadır. Hotel içerisinde hemen her yere tekerlekli sandalye ile erişim olanağı bulunmakta ve bu da engelli kişiler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca engellilerin kullanacakları odalar da bu durum düşünülerek hazırlanmakta ve odada zaman geçirirken zorlanmamaları için gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Engelliler için özel tasarım odaların dışında RadissonBlu Hotelinde üç tüp oda bulunmaktadır. Bu odaların özellikleri birbirinden farklı olup, genel olarak odaların tamamı müşterilerin isteklerine cevap vermektedir. Fakat daha lüks bir oda isteyenle içinde çeşitli düzenlemelerin yapıldığı ve ekstra hizmetlerin verildiği oda, bu tür istekleri olan müşterilerin kullanımına sunulmaktadır.