Pekin – Ankara Ucuz Uçak Bileti

Dünyanın en kalabalık kentlerinden bir tanesi olan Pekin ile Ankara arasında yapılan uçak seferlerinin bazılarında dönemsel olarak kampanyalar yapılmakta ve bu nedenden dolayı uçak bileti normale göre çok daha ucuz olabilmektedir. Çin’in başkenti olan Pekin ile ülkemizin başkenti olan Ankara arasında yapılan uçak seferlerinin önemli bir kısmında kampanyalar olmaz iken bir kısmında ise dönemsel olarak çok önemli kampanyalar yapılmakta olup bu da biletlerin fiyatlarında ciddi bir ucuzluk anlamına gelmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren hava yolu şirketlerinden sadece THY tarafından bu seferler yapılırken dünyada faaliyet gösteren yabancı hava yolu şirketlerinden bazıları da aynı seferleri düzenlemekte ve böylece de insanların bu alandaki taleplerine de cevap verilmiş olmaktadır.

Pekin ile Ankara arasında seyahat etmek isteyen yolcular için uçuşlar düzenleyen THY uçağı ilk olarak İstanbul’a iniş yapmakta ve burada bir süre bekledikten sonra Pekin’e doğru yola çıkmaktadır. Yolcuların havada kalma süresi toplamda 12 saati bulurken bu sürenin içerisinde İstanbul’daki bekleme süresi de dahildir. Bunun dışında Ukrayna Havayolları da benzer bir sefer düzenlemekte yolcular öncelikle ülkenin başkenti olan Kiev’e götürülmekte ve burada 3 saat 15 dakika beklemektedir. Daha sonra ise Pekin’e gidilmektedir. Bu yolculuk ise toplamda 14 saat 20 dakika sürmektedir. Buna benzer uçuşlar yine yabancı firmalar tarafından yapılmakta ve Ankara’dan Pekin’e yolcu taşıması yapılmaktadır. Biletler için ödenmesi gereken ücretler ise 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

Çin başkenti olan Pekin içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır ve bu yerleri her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Bunlardan bir kısmı UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Pekin içerisinde yer alan mekanlardan ilki Yasak Şehir adı verilen imparatorluk sarayıdır. Oldukça büyük olan bu mekanı tam olarak gezmek isteyen kişilerin en az bir gününü ayırması gerekmektedir. Yıllık 15 milyon kişi tarafından ziyaret edilen bu mekan 1406 ile 1420 yılları arasında yapılmıştır. Bunun dışında şehir içerisinde çok sayıda tapınak bulunmaktadır ki bunlarda kullanılan mimari de oldukça ilgi çekicidir.