Moskova Esenboğa Uçak Bileti

Moskova’dan Ankara’ya seyahat etmek isteyen bir yolcu için en önemli şey uçak biletidir ve bunu nasıl temin etmesi gerektiğini bilmesi de ayrıca önem taşımaktadır. Rusya’nın başkenti Moskova’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na aktarmalı 5 saat 45 dakikada, direkt uçuşlarda ise 3 saat 10 dakikada ulaşmak mümkündür. Moskova’da düzenli uçak seferleri düzenleyen
4 ayrı havalimanı bulunmaktadır:

• Zhukovsky Uluslararası Havaalanı,
• Moskova Vnukovo Havaalanı (VKO),
• Moskova Domodedovo Havaalanı(DME)
• Moskova Sheremetyevo Havaalanı (SVO) şeklinde belirtilebilir.
Direkt uçuşlarında mümkün olduğu havalimanlarında Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri seferler düzenlenmektedir. 38 gün öncesinde de biletin alınması durumunda ciddi indirimler söz konusu olmaktadır. Günlük ortalama 6 sefer düzenlenen Moskova Türkiye destinasyonu arasındaki bağlantı yolu 1799 km olarak bilinmektedir. Minimum 452 TL’den başlayan fiyatlarla yolculuk gerçekleştirmek mümkündür. Moskova’dan Ankara’ya uçuşlarda fiyatlar 421.TL’ye varan indirimlerle seyahat severlere sunulmaktadır.

Moskova Ankara uçuşu için bilet alırken ne zaman yolculuk yapılacağı son derece önem taşımaktadır. Önceden belirlenmiş tarih söz konusu değilse 40 gün öncesinden yer ayrılması önerilmektedir. Bu durumda %12’lik bir indirim yakalama ansı bulunmaktadır. Ayrıca uçuşların öğleden sonra yapılması da ekstra indirim olarak bilet fiyatına yansıtılmaktadır. Bilet satın alırken havayolu firmalarının detaylı biçimde araştırılması gerekmektedir. Web siteleri, online bilet satış siteleri ve mobil uygulamaları aracılığı ile güncel bilet fiyatlarından, kampanyalardan haberdar olmak mümkündür. Bu şekilde bilet araştırması yapıldığında mutlaka uygun fiyatlı ve konforlu bir yer bulmak söz konusu olacaktır. Günlük olarak düzenli sefer düzenleyen Moskova-Ankara destinasyonu için uygun fiyatı ve popüler firmalardan yer tahsis etmek oldukça kolay olmaktadır.

Moskova Esenboğa uçak bileti satın almadan önce fiyat bilgilerini sürekli takip etmemizi sağlayan havayolu şirketlerinin ve seyahat blog sayfalarının online bültenlerine üye olunması gerekmektedir. Güncel kampanya ve fiyatlardan bu şekilde haberdar olunabilmektedir. E-posta aracılığı ile uygun tarifelerin gönderilmesi mümkün olmaktadır. Birçok havayolu firması ile uygun ücretli uçuş geçekleştirmek de söz konusudur. Moskova’dan Ankara’ya gerçekleştirilecek uçak yolculuğu için arama yapılması önerilen uçak arama motorları olmaktadır. Bu servis sağlayıcıları ile istenilen zamanda ve fiyata uygun bütçeli bilet bulmak mümkündür.