Metropolitan Hotel Çankaya Tanıtımı

Konum olarak Ankara Çankanya ilçesinde yer alan Metropolitan Hotel 76 adet standart oda, 16 adet deluxe oda ve 4 adet junior odasıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Ankara’nın en güzel otelleri arasında bulunan Metropolitan Hotel, geçtiğimiz günlerde otelle ilgili bilgilerin verildiği Çankaya Tanıtımını düzenlemiştir. Metropolitan Hotel, mimarisi ile dikkat çekmekte olup, kullanmış olduğu binanın şekli amblemine benzemektedir. Oteldeki hizmet kalitesi oldukça yüksek olup, misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için gereken özen otel personelleri tarafından gösterilmektedir. Odaların tamamında misafirlerin rahat etmesi için hava sirkülasyonunu sağlayan bir sistem bulunmakta olup böylece odalardaki havanın sürekli temiz kalması sağlanmaktadır. Bu da odada kalan kişilere olumlu olarak yansımaktadır.

Metropolitan Hotel müşterilerine üç tipte oda seçeneği sunmaktadır. Bunlardan sayısı en fazla olanı standart odalarda hızlı internet erişimi, büyük ekran LCD televizyonlar gibi temel ihtiyaçları karşılayacak eşyalar yer almaktadır. Ayrıca müşterilerin her türlü sıcak içeceği hazırlamaları için elektrikli su ısıtıcı ve bunun yanında kahve makinesi bulunmaktadır. Odalar büyük bir özenle hazırlanmış olup, eşyalar belirli bir dekorun parçası olarak oda içine yerleştirilmiş ve böylece çok daha güzel bir görünüme kavuşmuştur. Ayrıca odada bulunan banyoda da bu duruma dikkat edilmiş ve hem müşteriler için gerekli her türlü ayrıntı düşünülerek yer verilmiş hem de banyonun tasarımına özen gösterilerek daha güzel bir görüntü alması sağlanmıştır.

Metropolitan Hotelde oda içerisinde değerli eşyalar güven içinde konulabileceği kişisel kasalar bulunmaktadır. Oteldeki odaların fiyatları ortalama 300 lira ile 500 lira arasında değişmektedir. Otelde birbirinden farlı yemeklerin bulunabileceği restoran bulunmaktadır. Bunun dışında bar, fitness salonu, SPA merkezi ve kapalı havuz gibi müşterilerin zaman geçirebilecekleri ve farklı etkinlerde bulunabilecekleri alanlarda bulunmaktadır. Oteldeki odaların genelinde sigara içilememekte olup bu yönüyle insan sağlığına önemli bir katkıda bulunulmaktadır. Fakat isteyen müşteriler için sigara içilebilen odalarda bulunmaktadır, müşteriler bu odaları tercih ederek buralarda sigara içebilmektedir. Otelde konaklayan müşteriler genel olarak otel hakkında olumlu yorumlarda bulunmakta ve bundan dolayı bazı internet siteleri otele mükemmellik ödülü vermiştir.