Manisa Esenboğa Uçak Bileti Sorgula

Ege Bölgesi içerisindeki en büyük illerden biri olan Manisa ile Ankara Esenboğa Havaalanı arasında gerçekleştirilen uçak yolculuklarında uygun fiyata bileti sorgula aramaları tercih edilmektedir. Manisa Esenboğa uçak bileti sorgula aramalarının uçuştan yaklaşık olarak birkaç ay önce yapılması kampanyalı fiyatlar ile uçulmasına yardımcı olmaktadır.

Ege Bölgesi’nde bulunan ve bölgedeki en önemli kentlerden biri olan Manisa Gediz Nehri ve Spil Dağları arasında konumlanmıştır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde devlete padişah yetiştirilmesinde kullanılan merkez olduğu için Şehzadeler Şehri olarak bilinen Manisa şehri 16 şehzadenin sancak beyliği gerçekleştirdiği yer olmasından dolayı da oldukça önemlidir. Tarihi ve kültürel açılardan zengin bir geçmişe sahip olan şehirde Hititler, Frigler, Lidyalılar, Makedonlar, Roma ve Bizanslılar gibi çok sayıda farklı devlet ve medeniyet izlerini bırakmıştır. Zengin kültürel ve tarihi geçmişi nedeniyle tarih boyunca en önemli kültür sanat noktalarından biri olan şehir bununla birlikte ticari yollar içerisinde de önemli bir noktadadır. Şehirde tarihi olarak büyük önemi olan Dul Kadın mevkii civarında yer alan mağaralar da arkeolojik olarak büyük öneme sahiptir. Bu mağaralarda yer alan kalıntılar ise günümüzde Manisa Müzesi içerisinde yer almaktadır.

Manisa denince ilk akla gelenlerden biri olan mesir macunu şehrin en önemli sembollerinden biri haline gelmiştir. Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Hafsa Sultan’ın hastalıklarından kurtulmasına neden olup onu iyileştirdiği söylenen mesir macunu şehri ziyaret edenlerin mutlaka denemesi ve şehirden hediye olarak götürmeleri gerekenlerdendir. Tarihi olarak bu denli önemli olan mesir macununun bir de festivali bulunup günümüzde de Mesir Macunu Festivali olarak gelenek devam ettirilmektedir. Şehirde gezilip görülmesi gereken başlıca önemli yerler ise; Sart Antik Kenti, Spil Dağı Milli Parkı, Kula Evleri, Manisa Muradiye Camii, Lidya Kral Mezarları, Alaşehir ve Yoğurtçu Kalesi olarak sayılabilmektedir. Manisa şehrine havayolu ile ulaşım için genellikle tercih edilen havaalanı ise İzmir Adnan Menderes Havaalanı olup şehir merkezine yaklaşık olarak 140 km uzaklıkta yer alan havaalanına ulaşım servisler ya da otobüslerle kolaylıkla sağlanabilmektedir.