Manisa Ankara Arası Kaç Saat

Manisa ile Ankara arasındaki uçuşlar İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı Ankara Esenboğa Havalimanı varışlı olarak yapılmakla beraber Manisa Ankara arası uçuş mesafesi 1 saat 15 dakika olurken karayolu ulaşımı ile yolculuk ortalama 9 saat sürmekte olup yolculuğun kaç saat süreceği tercih edilen firma kalkış saati ve mola sayılarına göre değişme göstermektedir. Manisa ilinden Ankara’ya gitmeyi planlıyorsanız en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes havalimanı kullanılmalıdır. Bir gün önceden İzmir’e gidilerek havalimanına yakın otellerde konaklamak mümkün olmaktadır. Daha sonra Ankara ili için uçak kalkış saatkaç ise 20 dakika öncesinden havalimanına gidilmelidir. İzmir Manisa arası uygun uçak bileti için erken rezervasyonlar takip edilerek çeşitli fırsatlardan yararlanılabilir.

Manisa şehri Ege bölgesinde yer almakla beraber şehzadeler şehri olarak bilinmektedir. Şehre bağlı on yedi ilçe bulunmaktadır. Bölgede çıkarılan çeşitli maden kaynaklarının etkisi şehrin Antik Çağ’daki “Magnesia” ismine yansımıştır. Bitki örtüsü maki olan şehir Ege bölgesi üzerinde bulunması sebebiyle Akdeniz iklim kuşağı içerisinde bulunmaktadır. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan şehir ikliminin özellikleri olan yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve bol yağışlı olma niteliklerini taşımaktadır.

Ankara, Türkiye’nin başkenti olarak siyasi bir öneme sahiptir. Şehrin gelişmesine etki eden en önemli faktörlerden biri siyasi önemidir. Böylece her bakımdan hızlı gelişme göstermiş olan şehir yıl içerisinde şehir dışından yoğun ilgi görmektedir Gerek siyasi gereklilikler gerekse turizm açısından her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış ola şehrin tarihi eserleri görülmeye değerdir. Geçmişten günümüze pek çok medeniyetten izler taşıyan şehrin tarihi yapılarında da çeşitlilik görülmektedir. Anıtkabir şehrin en fazla ilgi gören yeridir. Ankara Kalesi, Kocatepe Cami, Yeni Cami, Maltepe Cami, Botanik Parkı, Kuğulu Park, Kızılay Meydanı şehrin görülmesi gereken yerleri arasındadır. Ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başaran bir diğer unsur ise termal tesisleridir. Ankara’nın yapılanması da oldukça dikkat çeken özelliklerindendir. Sert karasal iklimin görüldüğü Ankara kış ayları soğuk ve set geçerken yaz aylarında sıcaklıklar epey artmaktadır.