Lines Rent A Car Ankara

İnsanların değişen ihtiyaçlarına cevap vermek için kurulan Rent A Car firmaları arasında bulunan Lines Ankara içerisinde de hizmet vermekte ve insanların araç kiralama yönündeki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ülkemizin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Ankara’da faaliyet gösteren LinesRent A Car filosunda bulundurduğu çok sayıdaki araç ile insanlara kaliteli hizmet sunmakta ve insanlar kendi bütçelerine göre bunlar arasından bir tanesini tercih ederek araç ihtiyacını karşılamış olmaktadır. Firmadan hizmet almak isteyen kişilerin bilmesi gereken bazı hususlar bulunmakta ve firma bu hususlara bağlı olarak araçlarını kiralamaktadır. Bahsedilen şartların sağlanmaması durumunda ise kiralama işlemini yapmamaktadır.

Ankara’da da faaliyet gösteren LinesRent A Car şirketinden araç kiralamak isteyenlerin en az 72 saatliğine araçları kiralaması gerekmektedir. Daha az süreli talepler geri çevrildiğinden kişilerin bu duruma dikkat etmesi gerekmektedir. Anlaşılan zamanda araçların teslim edilmesine de çok fazla önem veren şirket yaşanabilecek gecikmelerin her saati için günlük ücretin üçte birini (1/3) talep etmektedir. Ayrıca gecikme süresi 4 saati bulursa bu defa da 1 tam gün ücreti içerisinde kasko bedeli ile tahsil edilmektedir. Bundan dolayı araçların zamanında teslim edilmesi son derece önemli olup aksi durumda daha fazla ücret ödenmesi gibi olumsuz bir durum söz konusu olabilmektedir. Bunlar dışında araç kiralama ile ilgili genel hususlar burada da aynen geçerlidir.

Araç kiralayacak olan kişinin yaşının en az 22 olması ve 2 yıllık bir ehliyete sahip olması aranan şartlardan bir tanesidir. Bu şart normal araçlarda geçerli olup lüks araçlar için ise kişilerin en az 25 yaşında olması istenmektedir. Firma tarafından uygulanan fiyat politikasında kiralama süresi ile istenen ücretler arasından ters orantı bulunmaktadır. Yani kiralama süresi arttıkça ödenmesi gereken ücrette azalmaktadır. Örnek vermek gerekirse şirketin filosunda bulunan Renault Sembol marka araç 3 günlüğüne kiralanmak istendiğinde günlük olarak 25 Euro talep edilirken kiralama süresi 30 gün olduğunda ise günlük ücret 10 Euro’ya kadar düşmektedir. Uzun süreli kiralamalarda çok ciddi bir indirim yapılmaktadır.