Kuğulu Parkta restoranlarda ne yiyebiliriz

Sabah eğer gittiyseniz Kuğulu Parkta restoranlar tarafından müşterilerine açık büfe servisi yapılan sınırsız çay eşliğinde mutlaka sabah kahvaltınızı burada yaparak, birde hava güzel ise suyun sesi ile kuş seslerinin karıştığı teraslarda en güzel hafta sonu kahvaltınızı yapabilirsiniz. Kuğulu Parkta faaliyet gösteren restoranların zengin menüleri sayesinde özel günlerinizde, şehir dışından gelen misafirlerinize en güzel yemekleri ikram edebileceğiniz mekanlarda herkesin damat tadına göre tercihler bulunmaktadır. Taş fırında yapılan pizza, Kokoreç, tahinli tavuk ızgara, Kumpir, özel ekmeği ile hamburger çeşitleri, Midye dolma, etli fajita, Kumpir, Tavuk Dolma tercihleriniz arasında olabilir. Bunların yanı sıra Döner, İskender, kebap çeşitleri, lahmacun ve pide çeşitleri, özel spesiyallerle müşterilerine hizmet vermektedirler.

Her mevsimde ayrı bir güzelliğe sahip olan Kuğulu parkta Kuğu sesleri eşliğinde kuğuları seyrederek bir yandan dondurmanızı yiyebilir bir taraftan havuzun etrafında dolaşarak en güzel sohbetlerinizi yapabilirsiniz. Kuğulu Park kenarında bulunan restoranların teras bölümlerinde yemeğinizi tercih ettiğiniz zaman yemeğinizi yerken gölün içerisinde bulunan kuğu ve ördekleri izleme şansınız bulunmaktadır. Fast Food tercih edenler için de restoranlarda tercihlere göre menüler hazırlanarak isteğe göre sandviçler, tostlar ve kumpir çeşitleri yer almaktadır. Vejetaryen olanlar içinde hazırlanan salata çeşitleri içli köfte, Kuşmacun, İç pilavlı Hindi, etli bamya ve günün özel çorbaları ile birçok alternatifiniz bulunmaktadır.

Şehir dışından gelen misafirlerinizi iyi ağırlamak istiyorsanız damak zevkinize göre mutlaka Kuğulu Parktaki restoranların özel spesiyallerinden denemeniz gerekmektedir. Osmanlı tava, Soslu tava, Beyti sarma, Ali Nazik, Kuğulu özel kaburga çeşitlerden bazılarıdır. Her gün açık bulabileceğiniz restoranlardan ayrıca evlere servis verildiği gibi, orada yemek yiyeceğiniz zaman mutlaka tercihiniz balkondan yana olması gerekmektedir. Bunun için rezervasyonunuzu mutlaka erkenden yaptırmanız gerekiyor ki bu muhteşem manzara eşliğinde yemeğinizin tadına varmalısınız. Ankara Kavaklıdere Mahallesi parkta kuğu, kaz ve ördeklerin yanında 24 çeşit kuş türü bulunmakta ve bu türler parkta bulunan panoda isimleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra çınar, erguvan ve alıç ağaçları da yer alan kuğulu parka ulaşım imkanı bulunmaktadır.