Kosova Aktarmasız Uçak Bileti

Balkan topraklarında yer alan Kosova Türkiye oldukça fazla misafiri ağırlamasıyla meşhur bir ülkedir ve sivil uçak biletlerinin satıldığı tek bir havaalanına sahiptir. Priştine’ye Türkiye’den aktarmasız olarak 1.5 saat süreyle seyahat gerçekleştirmek mümkündür. İstanbul’dan aktarmasız olarak direkt uçuşlarda Kosova’ya 298 TL’ye, İzmir’den direkt uçarak 531 TL’ye, Ankara’dan ise 542 TL’ye uçuş gerçekleştirilmektedir. Ülkeyle olan mesafesi son derece yakın olan Kosova uçuşlarından ortalama olarak 56 gün öncesinde yapılan rezervasyonlar uygun fiyatlı bilet bulunmasına olanak sağlamaktadır. Aksi halde aynı gün alınacak olan uçak biletlerde fiyatların son derece pahalı olacağı belirtilmektedir. Aktarmasız uçuşlarda en düşük fiyatlı uçak biletini bulmak için önerilen gün Salı olarak belirtilmektedir. Diğer günler biraz daha fazla ücret ödemek gerekmektedir. Ayrıca uçak biletin alınması gereken zaman dilimi de akşam saatleri olarak raporlanmaktadır. Kısa sürede Priştine’de olunacağı bilindiğinden destinasyonun zaman kaybı yaratmayacağı da söylenebilmektedir.

Kosova’yı ziyaret etmek için vizeye gerek yoktur. Uygun fiyatlara bulunulan il üzerinden bilet satın alınarak seyahat gerçekleştirilebilmektedir. Tek bir havalimanı olan Priştine merkeze 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Sivil taşımacılığı uzun yıllardır gerçekleştiren havalimanı yılda 1.8 milyon insana hizmet sunmaktadır. İstanbul, İzmir, Ankara ve daha birçok kentten Kosova’ya 1.5 saatte aktarmasız olarak ulaşmak mümkündür. Priştine’ye ulaşımı 4 farklı havayolu firması sağlamaktadır. Hepsinin fiyat politikaları farklı olmaktadır. Ayrıca kalkış sağladığı şehirler, bilet fiyatları, destinasyonları, direkt ya da aktarmalı olarak hareket edip etmeyecekleri firmaya göre değişmektedir. Uçuşlarda düşük maliyet ön planda tutulduğunda aktarmalı uçuşlarla karşılaşmak da söz konusu olmaktadır. Söz konusu hızlı ve konforlu bir uçuş olacaksa direkt uçuşlara odaklanmak daha akıllıca olmaktadır.

Priştine Havalimanı’na farklı firmalar aracılığı ile direkt olarak 1.5 saat süre ile ulaşılması yolcular için ciddi zaman kazancı olmaktadır. Bu noktada hassas olan kişilerin bilet seçimlerini gerçekleştirirken detaylı arama yapması tavsiye edilmektedir. Yani; ilgili hava yolu şirketi sitesinden Kosova’ya belirlenen tarihte alınacak bilet seçimi yapıldıktan sonra genelde sol alt kısımda yer alan aktarmasız sekmesine tıklayarak seçim yapılması gerekmektedir. Bu işlem yapıldığında sistem yolculuk yapacak olan kişinin direkt uçuş istediğini anlamaktadır. Aramalarını tarihe ve en uygun bilet fiyatına göre yaparken ekstra olarak bu seçimi de onların arasına eklemektedir.