Kayseri Ankara uçak biletleri

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Kayseri ile Ankara arasında uçak ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin alacakları uçak biletlerin fiyatları tarihe ve farklı unsurlara göre farklılık göstermektedir. Ülkemizin önemli iki kenti arasında otobüs yolculuğu ile yaklaşık 316 km gidilmekte ve bu da ortalama 3 saatten biraz fazla sürmektedir. Aynı yolun uçakla gidilmesi durumunda gidilecek olan toplam mesafe 264 km olmakta ve uçaklar bu mesafeyi 30 dakikadan daha kısa bir sürede gidebilmektedir. Bundan dolayı da söz konu şehirler arasında yolculuk yapmak isteyen kişilerin doğrudan uçuş yapabilmeleri mümkün olmadığından mutlaka aktarmayla yolculuk yapan seferlere ait uçak biletlerini alması gerekmektedir.

Kayseri ile Ankara arasının oldukça yakın olması ve otobüs ile söz konusu yolculuğun yalnızca 3 saatten biraz fazla sürmesinde dolayı insanlar uçakları fazla tercih etmemektedir. Aktarmalı olarak yapılan uçuşların farklı dezavantajları bulunmakta ve bunlardan en önemlileri zaman ve paradır. Böyle yapılan uçuşlar normale göre çok daha fazla sürmekte ve ödenmesi gereken bilet ücretleri de fazla olmaktadır. Fakat insanlar mecbur olunca söz konusu seçeneğe yönelmektedir. Ankara ve Kayseri arasında yapılan uçuşların tamamı İstanbul üzerinden aktarmayla yapılmakta olup bazen Sabiha Gökçen bazen ise Atatürk Havalimanı kullanılmaktadır. Anadolujet ve Türk Hava Yolları gibi hava yolu şirketleri bu seferleri düzenlemekte olup bilet fiyatları farklılık göstermektedir.

İki şehir arasında yapılan seferlerin düzenleyen firmalarda Anadolujet gün içinde birkaç defa uçak kaldırmakta ve bunlar İstanbul’da 1 saat ile 3 saat arasında değişen zamanlarda beklemektedir. Anadolujet ile yolculuk yapmak isteyen yolcuların biletler için ödemesi gereken miktar 140 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen uçuşlar için alınacak olan biletlerin fiyatları ise nispeten biraz daha pahalı olup 194 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Biletleri daha uygun fiyatlara almak isteyen kişilerin mutlaka seyahat tarihinden çok önce biletleri almaları gerekmektedir. Böylece uçak biletleri için yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalmamaktadırlar. Kayseri ile Ankara arasındaki uçak yolculuklarına ait detaylar genel olarak böyledir.