Kars Ankara Uçak Bileti Bul

Ülkemizin doğu illerinden olan Kars ilinde ülkemizin başkenti olan Ankara şehrine farklı firmalar tarafından sağlanan tek aktarmalı veya aktarmasız olarak uçuşlar arasından uçak bileti bulabilirsiniz. Bu iki şehir arası yapacağınız uçuşlarda uyguna uçak bileti bulmak için biraz araştırma yapmanızda fayda vardır. Ankara’ya olan uçak biletinizi ne kadar erkenden alırsanız sizin için ekonomik olması ihtimali o kadar fazla olmaktadır. Kars ile Ankara arasında uçuşlar karşılıklı olarak havalimanlarında gerçekleştirilmektedir. Ankara ile Kars arası aktarmasız ortalama uçuş süresi 1 saat 45 dakika olarak gerçekleştirilmektedir. Aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlar ise 4 saat 15 dakika ile 4 saat 55 dakika arası kadar sürebilmektedir.

Aktarmasız ve tek aktarmalı uçuşların yanı sıra iki aktarmalı uçuşlarda mevcuttur. Bu uçuşlar ise yaklaşık olarak 6 saatten fazla sürebilmektedir. Eğer Ankara’ya uygun bir şekilde seyahat etmek istiyorsanız çeşitli havayolları arasından, aktarmalı veya aktarmasız uçuşlarda arasından zamanınıza ve cebinize uygun olanını seçmeniz gerekmektedir. Bu iki şehir arasında karşılıklı olarak uçuş hizmeti veren firmaları incelediğimizde bu firmalar Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu firmalardan Türk Hava Yolları sadece aktarmasız olarak uçuş hizmeti vermektedir. Aktarmasız yapılan bu uçuşların fiyat aralığı ise 138 TRY ile 249 TRY arasında değişkenlik göstermektedir. Tabi alacağınız biletin yakın veya uzak gelecekte olup olmaması da önemlidir.

Bu iki şehir arası tek aktarmalı uçuşlardan başka tek aktarmalı ve iki aktarmalı uçuşlarda mevcuttur. Tek aktarmalı uçuşlar genel olarak 4 sat 15 dakika ile 5 saat 40 dakika arasında sürebilmektedir. Bu tek aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşların fiyat aralığı ise 245 TRY ile 1944 TRY arasında değişkenlik gösterebilmektedir. 2 aktarmalı uçuşlar incelendiğinde bu uçuşlar ise ortalama olarak 6 saat 15 dakika kadar sürebilmektedir. Bu 2 aktarmalı uçuşların fiyatı ise ortalama olarak 2888 TRY olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak Kars’tan havalanan uçaklar ilk olarak İstanbul Atatürk’e inmektedir. Ardından İzmir havaalanına iniş yapmaktadır. En son olarak Ankara Esenboğa’da uçuşunu tamamlamaktadır.