Kars Ankara Kaç Saatte Bir Uçak Kalkar

Kars ile Ankara arası uçuşların kaç saatte bir olacağı değişebilirken genellikle çeşitli firmalar tarafından her gün sefer düzenlenmekte, bazı firmaların ise gün içerisinde 3-4 saatte bir uçak kalkar ve Kars ili kalkışlı uçağın Ankara iline ortalama uçuş süresi 1 saat 40 dakika, fiyatlar ise 146 TL’den başlayarak 300 TL’ye kadar çıkmaktadır. Aktarmasız uçuşlarda Kars ile Ankara arası uçuş mesafesi 1 saat 15 dakika olup aktarmalı uçuşlarda ise süre biraz daha artarak 1 saat 45 dakikayı bulabilmektedir. Kaç saatte bir uçak kalkar sorusunun yanıtı firmaların belirlediği sefer sayısı ve düzenine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için toplu taşıma araçları kullanılarak Aslan Heykellerinin önünden geçilerek uçak kalkış saatlerine göre ayarlanmış olan belediye otobüslerine binilebilmektedir. Kars’ta havalimanına ulaşmak için bir diğer yol ise Faikbey Caddesi üzerinden kalkan araçlar da kullanılabilir. Araçlar uçakların hareket saatinin yaklaşık 2 saat öncesinde şehirden yola çıkmaktadır. Bazı turizm araçları ise Kars Havalimanına yakın illerden gelen yolculara da hizmet vermekte olup uçak kalkış saatlerinden 2-3 saat öncesinden kalkarak yolcuların uçağa rahatlıkla yetişmesi sağlanmaktadır.

Kars Kalesi, Kars Müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Kars Baltık Mimarisi, Mazlumoğlu Hamamı, Kars Beylerbeyi Sarayı, Eski Rus Kilisesi, Ahmet Tevfik Paşa Konağı, Namık Kemal Evi, Eski Vali Konağı, Kafkas Müzesi, Masal Parkı, Kars On iki Havariler Kilisesi Kars ilinin gezilip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Ankara’nın tarihi yapıları ve turistik yerleri ise Anıtkabir, Rahmi Koç Müzesi, Hacı Bayram Camisi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi, Ankara Bağ Evi, Maltepe Camii, Kocatepe Camii, Yeni Camii, Kuğulu Park, Botanik Park, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Eymir Gölü, Altınköy Açıkhava Müzesi, TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi, Tabiat Tarihi Müzesi, Etnografya Müzesi, Segmenler Parkı, Dikmen Vadisi Park, Armada Alışveriş ve İş Merkezi, Hava Kuvvetleri Müzesi, Kentpark Alışveriş Merkezi, Gordion Alışveriş Merkezi, Atatürk Orman Çifliği, Aslanhane Camisi, Göksu Park, Atatürk Evi Müzesi Cer Modern’dir.