İzmir Esenboğa ucuz uçak bileti

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında yolculuk yapmak isteyenlerin uçak biletini ucuza satın alabilmeleri için aşağıda yer alan bilgileri dikkatle okumaları yararlı olacaktır. Direk yapılan tüm uçuşların yaklaşık olarak 1 saat 25 dakikada tamamlandığı güzergahtaki uçuşlar için Anadolu Jet ve Pegasus firmaları direk seferler düzenlerken Türk Hava Yolları ise aktarmalı olarak uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Bahsi geçen seferlerde Anadolu Jet ile Pegasus firmaları promosyon ve ekonomi düzeyinde bilet satışı yaparken Türk Hava Yolları ise ekonomi ve business sınıfında uçak bilet satışı gerçekleştirmektedir. Promosyon sınıfında satışa sunulan uçak biletleri direk uçuşlar için piyasaya sürülürken ekonomi sınıfı biletlerin hem direk hem aktarmalı uçuşlarda, business biletler ise sadece aktarmalı uçuşlarda satışının yapıldığını belirtmek gerekir.

İzmir – Ankara seferlerinde seyahat edecek yolcular için güzergahtaki direk uçuşların yanı sıra hem İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hem de Atatürk Havalimanı aktarmalı uçuşları da tercih etme imkanının var olması özellikle business yolcuları için iki farklı seçenek sunmaktadır. Her üç firma da senenin bütün günlerinde bu hatta uçuş yaptığı için uçak bilet bulma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Fakat bilet fiyatlarının dinamik bir yapıya sahip olması yanında yılbaşı, fuarlar, milli ve dini bayramlar, resmi tatiller ve okulların tatile girdiği kış ve yaz aylarında bilet bulma yönünden herhangi bir sıkıntı yaşamamak ve biletleri nispeten uygun fiyata satın alabilmek için en az birkaç hafta önce satın işlemlerini yapmak gerekir.

Yapılan araştırmalar İzmir – Ankara seferlerinde satışı yapılan biletler için satış fiyat başlangıcının en yüksek olduğu günlerin cuma ve cumartesi, en düşük olduğu günlerin ise salı, çarşamba ve perşembe gerçekleştiğini göstermektedir. Bahsi geçen günlerin yukarıda belirtilen özel zaman dilimleri vb’nin dışında kalan günler için geçerli olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Bilet fiyatları sınıflandırıldığında en ucuz biletlerin promosyon biletler, en pahalı biletlerin ise business sınıfı uçak biletler şeklinde satıldığı görülebilir. Bununla birlikte ekonomi sınıfı fiyatlarının uçuş zamanı yaklaşınca birkaç hafta önce satın alınabilecek business biletleri seviyesine yaklaştığı gözlenmektedir.