İç hatlar yemek seçenekleri

Esenboğa Havalimanının iç hatlar terminali giden yolcu katında yemek seçenekleri arasında Starbucks coffee self servis olarak ikinci güvenlik kontrolünden sonraki bölümde 24 saat hizmet vermektedir. Starbucks coffee aynı zamanda ikinci güvenlik kontrol noktası öncesinde de iç hat gidiş danışma yanındaki yerinde 24 saat self servis hizmet vermektedir. Cafe nero 2. güvenlik kontrolünden önce zengin çeşitleriyle 24 saat hizmet verir. Seferi de zengin mönüsü ile 2. güvenlik kontrolü sonrasında uçuş saatleri süresince hizmet sunmaktadır. Burger King 07:00 ile 23:00 saatleri arasında fast food ürünleriyle 2. kontrol öncesi, Sbarro pizza, makarna ve salata çeşitleri ile 07:00 ile 23:00 saatleri arasında 2. kontrol öncesinde hizmet sunan diğer mekanlardır.

Ankara Esenboğa Havalimanına uçakla yolculuk yapmak için gelen iç hat yolcuları yeme içme ihtiyaçlarını iç hatlar terminalinin gidiş katında bulunan kafelerden karşılamanın yanında lounge hizmetinden de yararlanabilirler. Havalimanının iç hatlar terminali giden yolcu katında büfe hizmeti sunan BTA Havalimanları Yiyecek İçecek Hizmetleri AŞ bulunmaktadır. Esenboğa Havalimanına gelen iç hat yolcuları ister uçağa binmeden önce yer alan kontroller öncesi büfe ve kafelerden, isterse de uçağa binmek için son kontrolden geçtikten sonra TAV Primeclass tarafından işletilmekte olan özel salondan yemek ihtiyaçlarını ücret karşılığında karşılayabilirler. İç hat uçuşları ile Ankara Esenboğa Havalimanına iniş yapan yolcular ise gelen yolcu bölümünde bulunan kafeden yemek ihtiyacını görebilmektedir.

Restro Eat’n Fly’de Türk mutfağından hazırladığı zengin yiyecek çeşitleri ile 24 saat boyunca 2. güvenlik kontrolü öncesi, Cakes & Bakes ve Sarı Kiosk aperatif yiyecek ve içecek çeşitleriyle, Tadında Anadolu yöresel yemekleri ve marketi ile, Bomonti Brasserie dünya mutfağından lezzetler ile 2. güvenlik sonrası 24 saat boyunca self servis olarak kapılarını açmaktadır. İç hatlarda uçuş yapılan birçok güzergahta uçak havalandıktan bir süre sonra sandviç, meyve, meyve suyu, su, çay, kahve ve kola gibi yiyecek ve içecek servisleri yapılır. Bu servislerde sunulan ikramların içeriğinde uçuş mesafesine göre farklılıklar görülebilmektedir. Ayrıca bazı havayolu şirketlerinin uçuşlarında ücret karşılığı sağladıkları yemek servisleri de bulunmaktadır.