Hotel İçkale içerisindeki hizmetler

En sakin bölgelerden birisi olan Çankaya içerisinde bulunan Hotel İçkale müşterilerine birçok hizmet sunmaktadır, hotel İçkalede farklı özellikleri olan odalar bulunmaktadır ve bu odaların toplam sayısı 122’dir. Hotel İçkale’de müşteriler için farklı özellikte olan altı tip oda seçeneği bulunmaktadır. Bu odaların büyüklükleri ve içerisinde bulunan eşyalar farklılık göstermektedir. Bundan dolayı bu odaların fiyatları arasında da ciddi farklar olmaktadır. Bütün odalarda ortak olarak uydulu televizyon, yüksek hızdaki internet, klima, saç kurutma makine ve 24 saat oda servisi gibi temel ihtiyaç olarak görülen hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler, bütün odalarda ortak bulunmakta olup lüks olarak kabul edilen oda tiplerinde bu özelliklerin üzerine ekstra farklı hizmetler eklenmektedir.

Hotel İçkale, müşterilerine odalar dışında birbirinden farklı hizmetler sağlamaktadır. Farklı lezzetlerin bulunabileceği restoran bu hizmetlerden bir tanesidir. Restoranda görev yapan aşçılar, müşterilere birbirinden leziz yemek seçenekleri sunmaktadır. Bu yemekler Türk mutfağından olabileceği gibi dünya mutfağından da olabilmektedir. Hotel İçkale’defitness salonu ve fitness odası da bulunmaktadır. Böylece dileyen müşteriler salonda spor yapabilirken, dileyen müşteriler odada özel bir şekilde spor yapabilmektedir. Otelde kuru temizleme, çamaşır yıkama, bar, havuz ve jakuzi gibi hizmetlerde bulunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde müşteriler otelde kaldıkları sürece keyifli vakit geçirme şansı bulmaktadır. Dileyen müşteriler havuzda yüzerek serinlerken, dileyen müşterilerde jakuzi de dinlenebilmektedir.

Hotel İçkale’de engelliler müşterilerin rahat edebilmesi her ayrıntı düşünülmüş ve ilgili bölümler bu durum dikkate alınarak düzenlenmiştir. Otelin birçok bölümüne tekerlekli sandalye ile ulaşılabilmektedir. Engelliler için düzenlenmiş odalarda bulunmaktadır. Bunun dışında farklı tipte odalar bulunmakta olup odaların özelliklerine göre fiyatları da farklılık göstermektedir. Otelde bulunan odaların fiyatları ortalama olarak 190 lira ile 260 lira arasında değişmektedir. Bu fiyatlar ortalama olup bazı dönemlerde artabilmekte iken bazı dönemler de ise düşebilmektedir. Otelde ayrıca aileler için farklı oda seçenekleri bulunmaktadır. Bazı müşterilerin hassasiyetinden dolayı ise sigara içilmeyen odalarda Hotel İçkale’de yer almaktadır. Otele gelen müşterilerin rahatlıkla zaman geçirebileceği ve yararlanabileceği çok sayıda hizmet bulunmaktadır.