Hong Kong – Ankara Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti olan Ankara ile Hong Kong arasında seyahat etmek isteyen kişiler için hava yolu şirketleri tarafından çok sayıda sefer düzenlemekte ve insanlar uçak bileti alarak çok uzun mesafeyi sadece saatler içerisinde geçerek yolculuğu tamamlamaktadır. Dünyanın en uzak noktalarından bir tanesi olan Hong Kong’a gitmek isteyen kişiler için en önemli seyahat seçeneği olan uçaklar Ankara’dan direkt olarak buraya gitmemekte ve dünya üzerindeki farklı bir noktadan aktarma yaparak yolculuğu tamamlamaktadır. Özellikle yabancı hava yolu şirketleri tarafından aktarmalar kendi bağlı bulundukları ülkelerin şehirlerinde yapılmaktadır. Ülkemize ait hava yolu firmalarından olan THY ise aktarmayı İstanbul’da yapmakta ve daha sonra buradan Hong Kong’a kesintisiz uçmaktadır.

Ankara’dan Hong Kong’a gitmek isteyen kişiler için yapılan THY seferi toplamda 14 saat 10 dakika sürmektedir. Biletler için ödenmesi gereken miktar ise 3.000 TL civarındadır fakat bu rakam talep durumuna göre bir miktar düşebileceği gibi arta da bilmektedir. THY dışında bu güzergahta hizmet veren bir başka firma ise QatarAirway’tir. Bu hava yolu şirketi ile seyahat eden kişiler ise öncelikle Doha’ya daha sonra da Hong Kong’a götürülmektedir. Yolculuğun toplam süresi yaklaşık olarak 21 saat sürmektedir. Bunların dışında dünyanın bir başka ünlü hava yolu şirketi olan Emirates de benzer bir güzergah izlemekte ve yolculuk 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bilet fiyatları ise 2.300 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

Uzakdoğu’nun en güzel bölgelerinden bir tanesi olan Hong Kong’da çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Victoria Zirvesidir. Austin dağı olarak da bilinen bu zirveye her yıl yaklaşık 6 milyon turist gelmektedir. Bölgenin en önemli simgelerinden bir tanesi olan bu zirve insanlara çok güzel manzaralar sunmaktadır. Man Mo Tapınağı bölgedeki bir başka önemli gezilecek yer olarak dikkat çekmektedir. 1848 yılında yapıldığı bilinen tapınağa her yıl binlerce insan gelmektedir. Bu bakımdan son derece önemli bir yer olup ayrıca farklı mimarisi ile de turistlerin ilgisini çekmektedir.