Hızlı kargo işlemi nereden yapılır

Esenboğa havalimanında anlık kargo işlemi yapılacak olan yerler konusunda etkili bir hizmet sunulmaktadır. Bu durum 7 gün 24 saat sürekli olarak sunulan bir hizmeti yansıtmaktadır. Yer hizmetleri biriminde yer alan anlık kargo işlemlerinin yapılacağı yerler hem iç hatlar bölümünde hem de dış hatlar bölümünde mevcuttur. Dış hatlar bölümünde mevcut olan kargo alanları Havaalanı Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını yürütmektedir. Bu noktada ordino birimi olarak isimlendirilen anlık kargo bölümlerinde uluslar arası kalite standartlarında bir hizmetin sunulduğunu da söylemek mümkün olmaktadır. Bu alandaki hizmetler ise normal mesai saatlerinde gerçekleştirilmektedir. Anlık kargo birimine hizmet sunmak üzere farklı alanların da bulunduğu söylemek mümkün olmaktadır. Bu alanlar gönderimi yapılacak ürünlerin kurallara uygun bir şekilde korunmasını sağlamaktadır.

Havalimanları pek çok farklı hizmetin sunulduğu alanlar olarak ön plana çıkmaktadır. Bu doğrultuda pek çok farklı alanda hizmet vermek üzere farklı alanların ayrıldığı söylemek de mümkün olmaktadır. Anlık kargo işlemi yapılacak yerler de bu alanlardan birisidir. Terminaller anlık kargo işlemleri hususunda en çok talebin bulunduğu alanlar olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bundan dolayı terminallerde anlık kargo işleminin yapılıyor olması önemli olmaktadır. Bu noktada terminallerde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet sunacak olan kargo alanlarının bulunduğu da bilinmektedir. Bu durum hemen her havalimanı için geçerli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Kargo birimleri yer hizmetleri olarak sınıflandırılan bir birim olarak da tanımlanmaktadır. Bu doğrultuda havalimanlarında oldukça profesyonel bir şekilde anlık kargo işlemlerinin yapılabildiği söylemek mümkün olmaktadır.

Anlık kargo işlemlerinin yapılacağı alanlardan birisi de özel anlaşmalı olarak hizmet sunan havayollarına ait alanlardır. Bu alanlarda sunulan kargo hizmetlerinin oldukça titiz bir çalışmaya imza attıklarını söylemek mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda günümüzde bu kargo hizmetlerinin uluslar arası kalite standartlarına uygun bir şekilde sunulduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Kargo hizmetlerinin sunulması sırasında soğuk hava depoları, ofis alanları ve otoparklar gibi özel alanların da kullanılması söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra havalimanlarında sunulan kargo hizmetinin oldukça kaliteli olmasına özel önem gösterilmektedir.