Haftalık araç kiralamada fiyatlar düşer mi

Firmalardan bazıları ise haftalık araç kiralama konusunda firma olarak belirledikleri fiyat politikasından dolayı bütün yıl boyunca indirim uygulamaktadır, haftalık araç kiralayacak kişiler bundan dolayı bu tür firmaları daha fazla tercih etmekte ve firmalar fiyat politikası sayesinde hem daha fazla müşteriyi çekmekte hem de dolaylı da olsa kendi reklamını yapmaktadır. Bu durumun katkısını gören firmalar bu kampanyayı şirketin temel fiyat politikası haline bile getirebilmektedir. Fakat burada bahsedilen durum bütün firmalar için geçerli olmayıp sadece bazı firmalar bu tür uygulamaya gitmektedir. Yapılan bu kampanya ya da uygulamalar neticesinde müşteriler de çok daha uygun fiyatları araç kiralama imkanına sahip olmaktadır.

Araç kiralama hizmeti almak isteyen kişiler için birçok firma seçeneği bulunmakta olup kiralanacak araç için çok farklı seçenekler müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Araç kiralama hizmeti alan kişiler genellikle bütçelerine ve ihtiyaçlarına göre hareket etmektedir. Bütçesi düşük olan kişiler araç kiralarken daha düşük ücret ödemenin yollarını aramaktadırlar. Bu tür müşterilerin merak ettiği sorulardan birisi araçların günlük değil de daha uzun süreli kiralanması durumunda fiyat farklılığı olur mu şeklindeki sorudur. Bu sorunun tam bir cevabı bulunmamaktadır çünkü bahsedilen durum firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Bazı firmalarda bu durumdan fiyatlar etkilenirken bazı firmalarda ise fiyat konusunda değişen bir durum olmamaktadır.

Firmaların fiyat politikaları talep durumuna göre zaman zaman değişikliğe uğrayabilmektedir. Özellikle talebin daha az olduğu dönemlerde firmalar fiyatları bir miktar aşağı çekmekte ve bunun dışında da müşteri çekebilmek için farklı uygulamalara gitmektedir. Bazı firmalar bu dönemlerde haftalık olarak kiralanan araçlarda fiyat indirimine giderek daha fazla müşteri çekebilmeye çalışmaktadır. Örneğin günlüğü 200 lira olan aracın haftalığı 1400 lira olması gerekirken yapılan kampanya ile bu fiyat 1200 liraya hatta bazen daha da aşağılara çekilebilmektedir. Buradaki temel amaç, daha fazla müşterinin araç kiralamasını sağlamak olup müşteriler bu kampanya ile teşvik edilmektedir. Bunun dışında da farklı kampanyalar uygulanmakta ve bazen fiyatlar çok daha uygun hale gelebilmektedir.