Göksu Parkı Ankara gezi rehberi

Ankara’ya gelip yeşil alanlarda gezmek isteyen kişilerin yapacağı tercihler arasında Ankara Göksu Parkı bulunmaktadır, Göksu Parkında göl kenarında gezinti yapmak piknik yapmak mümkün olmaktadır. Denize Hasret olan Ankaralıların deniz özlemini biraz da olsa dindirecek mekanlardan birisi Göksu Parkı’dır. Bu park çiftler tarafından düğün fotoğrafları çekmek için kullanılan mekanlardan da birisidir aynı zamanda. Göksu Parkı Ankara Büyükşehir Belediyesi inşa etmiştir. Park Eryaman da bulunmaktadır. Göksu Park eski susuz Göl bölgesinde inşa edilmiş yeşil park alanıdır. 2013 yılının Haziranında ziyaretçileri açılmıştır.

Tarkan inşası 3 ay kadar kısa bir zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmiştir. Göksu Park Ankara 508 metrekareye yakı kullanılabilir bir alana sahiptir zaten bu alanın 127.189 göle aittir. Bu Gölet üzerinde göletlere doğru olacak şekilde kurulmuş iskeleler balık tutmak isteyen kişiler için yapılmıştır. Kullanıma açılan 9 adet kadar iskele bulunmaktadır. Göksu Parkı içerisinde dinlenme mekânlarıkafeler piknik alanları restoranlar yürüyüş alanları ve lunapark bulunmaktadır. Bu alanı 250.200 metrekaresi yeşil alan olarak ayrılmış olup 1,6’ya yakın bir kilometre ahşap yürüme yolu yapılmıştır. Piknik alanlarına ayrılmış olan metrekaresi 13 bin metrekare kadardır. Piknik için Göksu Parkı tercih edecek piknikçilerin kullanımı için yapılmış olan piknik alanlarında toplam 473 kadar hazır barbekü kurulumu yapılmıştır.

Göksu Parkı ziyarete gelen kişiler Sabah kahvaltılarında Göksu Parkı’nda yapabilirler göl manzaralı kahvaltı keyfinin tadını çıkarabilirler. Kahvaltının ardından kafelerde nargile içebilirler nargile alışkanlığı olmayan kişiler ise semaver çayı servis isteyerek keyiflerine bakarlar. Göksu parkına çocukları ile gelen ebeveynler çocukları Göksu Parkı’nda oynarken kendilerine ayıracak vakitleri bulabilirler. Yürüyüş için temiz hava arayanlar Göksu Parkı’nda yürüyüşler yapabilir Göksu Parkı’nın yeşillikleri arasında temiz oksijen alabilirler. Göksu parkına akşam gelen kişiler ise akşam yemekleri için Göksu Parkı’na tercih edebilir göl manzaralı akşam yemeği yiyerek güzel dakikalar geçirebilirler. Göksu parkına ulaşım Sıhhiye’den otobüsler ile veya dolmuşlar ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Sihirden Göksu parkına gitmek için otobüs kullanan kişiler trafik olmadığı saatlerde yaklaşık olarak yarım saat kadar sürebilmektedir araba ile 20 dakika civarında sürer.