Esenboğa Van Aktarmasız Uçak Bileti

Doğunun incisi Van Türkiye için eski tarihi yerleşim yerleri ile oldukça önemli bir şehir olduğundan turizm potansiyeli oldukça yüksektir ve bu kente aktarmasız olarak seyahat etmek isteyen kişiler için satılan uçak bileti Esenboğa gibi havalimanlarından kolaylıkla temin edilmektedir. Turizmde etkili şehir Van ile Esenboğa havalimanı arasındaki aktarmasız uçuşlar için uçak bileti almak isteyen yolcular bu işlemi online olarak ya da satış ofislerinden gerçekleştirebilmektedir. Van Ferit Melen Havalimanı’na direkt gerçekleşecek olan uçuşlar Ankara’dan ortalama 1 saat 30 dakika sürmektedir. Aktarmasız olarak gerçekleşen uçuşların günlük ortalama sefer sayısı 17 civarındadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Van’a hareket eden havayolu firmaları ortalama 134,99 TL’den başlayan fiyatlarla sefer düzenlemektedir. Ancak bu fiyatlar hafta içi Salı ve Cuma günleri hafta sonu ise cumartesi ve Pazar günleri artış göstermektedir. Yanı sıra fiyatların öğlen ve akşam saatlerinde de yüksek olduğu, hafta içi Perşembe ce Cuma günleri indirimli fiyatlar üzerinden uçuş gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Türkiye’nin en büyük gölünü içinde barındıran Van Gölü tarihi, doğası ve kültür turizmi ile ülkenin en önemli büyükşehirleri arasında yer almaktadır. Oldukça eski yapıları ile ünlü olan kent doğası ile de ilgi çekmektedir. Geçmiş dönemlere ait olan eserleri, yapıları ile ilgi odağı şehir içerisinde özel alanlarda keşfedilmeye değer yerler arasındadır. Tekne gezileri, doğa ve su sporları ile ilgi çeken Van’da Osmanlı ve Selçuklu Dönemlerine ait korumaya alınan şehirleri görmek de mümkündür. Kaleler, Van kedi evleri, tekne turları ile soluksuz ve keyifli bir gezi için bu şehre mutlaka gidilmesi gerekmektedir. Yaz ve bahar aylarında gidilmesi önerilen şehre aktarmasız uçak yolculuğu ile bir buçuk saat süre ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Yurt dışından gelmek isteyen kişiler ise aktarmalı olarak gelebilmektedir.

Doğu Anadolu’da bulunan eşsiz şehir Van zengin kültür mirası ile konuklarını ağırlamaktadır. Şehri keşfe çıkmak başlı başına bir eğlence olmaktadır. Van gölü, kaleleri, kahvaltısı, yemekleri ile ünlü şehir gece hayatı ile de dikkat çekici olmaktadır. Muhafazakarlığından sıyrılan şehirde eğlence sektörü gelişim göstermektedir. Gece kulüpleri, barlar, kafeler turistler için eşsiz dakikalar vadetmektedir.