Esenboğa Ulaşım Terminal Servisleri

Uluslararası Esenboğa Havalimanına gitmek ya da buradan gelmek isteyen kişilerin ulaşım ihtiyaçlarını etkili olarak terminal servisleri karşılarken insanlar bu seçeneğin dışında isterlerse özel araç ya da taksi seçeneklerini de kullanabilirler. Esenboğa Havalimanından yapılan iç ve dış hat uçuşlarından dolayı gün içinde çok sayıda insan buraya olan ulaşımimkanlarını kullanmakta ve insanlarınterminal servisleri tarafından verilen hizmetlere olan ilgisi oldukça fazla olmaktadır. Özellikle ülke içerisinde yapılan iç hat seferlerinin merkezi durumunda olan bu havalimanını gün içinde on binlerce insan kullanmakta ve buna bağlı olarak da çok ciddi bir ulaşım ihtiyacı meydana gelmektedir. Söz konusu ihtiyacın toplu taşıma araçları ile karşılanmasından başka bir seçenek yoktur. Esenboğa’nın kent merkezine uzak olmasından dolayı şimdilik metro gibi seçenek yoktur dolayısıyla da terminal servislerinin etkinliğinin daha da arttırılması gerekir.

Ankara Esenboğa Havalimanına gitmek isteyen kişiler, toplu taşıma araçlarını tercih ettiğinde iki farklı alternatifi olduğu görülecektir. Bunlardan bir tanesi havalimanıyla anlaşması olan özel servislerdir ki bunların fiyatları biraz daha pahalıdır. Şehrin farklı duraklarından aldıkları yolcuları buraya getiren servisler, havalimanından da yolcuları aynı duraklara taşımaktadır. Bir diğer alternatif ise belediye otobüsleridir ki söz konusu seçenek biraz daha fazla tercih edilmektedir. Bunun temel nedeni ise fiyatının biraz daha düşük olması ve çok daha fazla duraktan yolcu alması olarak gösterilebilir. Fakat bu defada havaalanına gitme süresi uzamaktadır bundan dolayı kişilerin planlamasını mutlak surette buna göre yapması gerekir.

Ankara Esenboğa Havalimanı içerisinde insanların kullanabilecekleri farklı bölümler vardır. Söz konusu bölümler sayesinde kişiler uçaklarını beklerken keyifli zaman geçirebilir ki bunların başında lounge salonları gelir. Fakat bunlara giriş için farklı prosedürler uygulanmaktadır. Belli hava yolu şirketleriyle seyahat eden kişiler söz konusu salonlardan yararlanabilir. Burada kitap okumaktan TV seyretmeye varıncaya kadar farklı aktiviteler yapılabilir. Hatta banyo yapılması dahi mümkündür. Bunların dışında danışma hizmetleri sayesinde kişiler burada yaşadıkları sorunlara çözümler bulabilmekte ve bu da çok ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Farklı hizmetlerin tamamı müşteri memnuniyetini sağlamak için verilmektedir.