Esenboğa Terminali Lojistik Hizmetleri

Esenboğa Havalimanının iç ve dış hatlar terminali içerisinde verilen lojistik hizmetleri çok büyük bir kolaylık sağlamakta ve söz konusu hizmetler sayesinde bir takım işlemler çok daha hızlı ve etkin bir şekilde yapılmaktadır. Lojistik hizmetleri sayesinde sağlanan kolaylıklar Uluslararası Esenboğa Havalimanın her iki terminali içinde de etkin olarak verilmektedir ve bunların kalitesinin her geçen gün biraz daha arttırılması için bir takım çalışmalar yapılmaktadır. Yakın bir zaman içerisinde çok daha etkili ve kaliteli lojistik hizmetlerinin verileceğini duyuran yetkililer, şuandaki hizmetlerin uluslararası kalite standartlarına uygun olduğunun da altını çizdi. Buradaki hedefin ise daima yüksek tutulmasının çok önemli olduğu vurgulandı ve böylece kalitenin sürekliliğinin sağlandığı yine aynı uzmanlar tarafından belirtildi.

Esenboğa Havalimanı içerisinde verilen bir diğer hizmet ise sağlık alanıyla ilgilidir. Gün içinde burayı sürekli olarak kullanan kişi sayısı on binlerle ifade edilmektedir ve bundan dolayı da sağlık alanında ciddi bir ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Söz konusu kişilerden bazıları aniden rahatsızlanmakta ve sağlık sorunları yaşamaktadır. Böyle durumlar etkin olarak devreye giren doktor ve diğer sağlık personelleri, yolculara müdahale etmekte ve yaşanılan problemi anında çözmektedir. Ayrıca terminal binalarının dışında hazır olarak bekletilen ambulanslara da ihtiyaç duyulması halinde kullanılmakta ve hastalar bunlar sayesinde en yakın hastaneye sevk edilmektedir. Dolayısıyla da kişilerin sağlık konusunda herhangi bir endişeye kapılmaması gerekiyor.

Ankara ülkemizin en önemli kentlerinden bir tanesidir ve aynı zamanda da başkenttir. Dolayısıyla da hem ülke içinden hem de ülke dışından çok sayıda insan buraya farklı nedenlerle gelmektedir. Gelmek için kimileri uçakları tercih ederken kimileri ise karayolunu kullanmayı tercih etmektedir. Kente gelen insanların önemli bir kısmı vakitleri olursa Anıtkabir başta olmak üzere farklı güzellikleri ziyaret etmektedir. Söz konusu güzellikler arasında yer alan Mogan Gölü, görenleri kendisine adeta hayran bırakmaktadır. Gölün etrafındaki yeşil alanlar ve daha sonradan yapılan düzenlemeler insanların burada keyifli zaman geçirmelerine olanak vermektedir. Mogan Gölü dışında kentin biraz daha dışında benzer göller vardır ve insanlar buralara da gitmektedir.