Esenboğa Münih Uçak Bileti Ara

Esenboğa Havalimanı ile Almanya Münih kenti arasında sefer düzenleyen havayolu şirketlerinin satışa sunduğu uçak bileti ile ilgili fiyat ve zaman dilimine dair ara yapmak için çeşitli sen siteleri ve mobil uygulamalar tercih edilebilmektedir. Ankara Münih destinasyonunda satışa sunulan biletler için müşterilerden talep edilen bedel 520 liradan başlamak suretiyle 8 bin lira seviyesine kadar çıkabilmektedir. Seyahat düzenleyen acenteler bağlı olarak uçuş güzergahı ve aktarma merkezi olarak kullanılacak kentler değişkenlik göstermekte olup yerli havayolu şirketleri tercih edildiği zaman İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları kullanılmaktadır. İki kent arasında aktarmalı uçuşlarda seyahat süresi 6 saatten başlayarak 16 saate kadar çıkabilmektedir. Keşişler anlamı manasını taşıyan Münih kenti Almanya için çok önemli merkezler arasında yer almakta olup yaklaşık 1.5 milyon nüfusa sahiptir. Gerek zengin kültürü ve tarihi gerek mimari yapısıyla dikkat çeken bölgeye dünya üzerinden pek çok ziyaretçi gelmektedir.

Kentte görülmeye değer noktalar arasında eski dönemlerde suçluların cezalandırıldığı bir yer olarak kullanılan ve Bakire Meryem Heykelinin de bulunduğu görkemli bir yapı olan Marienplatz, gotik mimari yapısıyla dikkat çeken ve Münih şehrini tepeden görebilme imkanı veren NeuesRathaus ve 15. Yüzyılda inşa edilen ve o zamanlarda belediye binası olarak değerlendirilen Altes Rathaus bulunmaktadır. Isar nehrine komşu konumunda olan Münih, Bavyera eyaletinin de merkezi olarak kabul edilmektedir. Güneşli gün sayısının oldukça az olduğu ve Ilıman Okyanus ikliminin hüküm sürdüğü bölgeyi ziyaret etmek için en uygun dönem ise Mayıs ve Ekim ayları arasıdır. Konaklama alanında hizmet veren otel, hostel, pansiyon gibi yapılar Le Meridien ve Marienplatz Caddesi çevresinde yer almakta olup en popüler mekanlar arasında Ramada Hotel, Platz Hotel ve SofitelMünchenBayerpost bulunmaktadır.

Bölge şehir içi ulaşımında toplu taşıma sistemleri oldukça gelişmiş olup bisiklet kullanımı da yaygın bir hal almıştır. Metro sisteminde yer üstünde giden S-Bahn ve yer altında seyahat etme imkanı bulunan U-Bahn seçenekleri ile kentin pek çok noktasına kısa sürede ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Münih yemek kültüründe et önemli bir unsur olup geyik ve tavşan gibi canlılar yoğun bir şekilde tüketilmektedir. Yöreye has şekilde yapılan çorba, kek ve pasta türlerinin de mutlaka tadına bakılmalıdır. Bölgede yer alan gece kulübü, kafe ve bar gibi eğlence mekanları özellikle hafta sonu sunduğu etkinliklerle oldukça kalabalık ve keyifli bir hal almaktadır. En çok rağbet gören eğlence yerleri arasında Havana Club, Pathos Bar ve Bat Centrale gibi yerler bulunmaktadır