Esenboğa Mekke uçak bileti bul

Esenboğa Mekke uçak bileti bul

Özellikle Hac mevsimi söz konusu olduğunda Mekke uçak bileti bul uygulamalarına oldukça yoğun bir şekilde talep gösterildiği için Ankara Esenboğa dahil olmak üzere pek çok farklı havalimanından uçak bileti satın alınmaktadır. Esenboğa Mekke uçak bileti bul platformlarının sayısının her geçen gün artması söz konusu şehre uçak bileti almak isteyenlerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Zira bu sayede Mekke varışlı uçak biletlerini hem ucuz bir şekilde hem de seri bir şekilde satın almak mümkün olmaktadır. Ayrıca Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden Arabistan yarımadasına olan uçak seferi sayısının her geçen gün arttığı bilinmektedir. Bununla birlikte pek çok farklı havayolu firması da her iki şehir arasında uçak seferi düzenlemektedir. Böylece Ankara’da Mekke’ye olan uçak yolculuklarının sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

Suudi Arabistan ülkesinin Hicaz eyaletinin başkenti olarak tanımlanan Mekke, Şehirlerin Anası olarak da isimlendirilmektedir. Şehirde var olan Kabe ise Müslümanlar açısında kutsal sayılan bir bölgedir. Bu doğrultuda Kabe’nin Müslümanların kıblesi olması ve hac mevsiminde bölgeyi ziyaret edenlerin sayısının oldukça fazla olması, şehrin yoğun nüfuslu olmasını mümkün kılmaktadır. İslam Tarihi açısından da oldukça önemli bir şehir olan kent; Mescid – i Şerif Camiine de ev sahipliği yapmaktadır. Hac ve tavaf denildiğinde ilk akla gelen bu mukaddes şehir, önemli bir ticaret merkezi olarak da ön plana çıkmaktadır. Bir dönem Osmanlı Devletine ait olan Mekke, yakın bir zamanda Arapların kontrolüne geçmiştir.

Cennet – ül Mualla olarak isimlendirilen mezar yine Mekke’de yer almaktadır. Hac esnasında vefat edenler genellikle bu mezarlığa defnedilmektedir. Oldukça eski olan söz konusu mezarın tarihi bir önemi de bulunmaktadır. Müslümanlar açısından oldukça önemli bir bölge olan Nur Dağı da bu şehirde yer almaktadır. Peygamber efendimize ilk vahyin gelmiş olduğu bu mukaddes topraklar, her yıl milyonlarca Müslüman tarafından ziyaret edilmektedir. Peygamber efendimizin dünyaya geldiği evin de bu şehirde yer alıyor olması, Müslümanların bu şehre ayrı bir muhabbet beslemesinin ana nedenleri arasında yer almaktadır. Yine Mescid – i Haram olarak isimlendirilen ve Kabe’nin de içinde bulunduğu mukaddes bir alana sahip olması şehrin önemli özellikleri arasında yer almaktadır.