Esenboğa Mardin Uçak Bileti Fiyat

Ülkemizin başkenti Ankara şehrinden ülkemizin doğu bölgesi turizm şehri Mardin şehrine gidebilmek için internetten uçak bileti ile ilgili bir fiyat araştırması yapmalı ve tatilinize uygun olan saati ve ucuzlukta bileti bulmalısınız. Esenboğa ile Mardin arası uçuşlar karşılıklı olarak gerçekleştirilmekte olup uçak bileti fiyatları uçuş vaktinin yakınlığına uzaklığına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Esenboğa ile Mardin arası uçuşlarda ortalama uçuş süresi direk uçuşlarda 1 saat 25 dakika olarak karşımıza çıkmaktadır. Tek aktarmalı uçuşlar incelendiğinde 4 saat 20 ile 5 saat 25 dakika arasında değişebilmektedir. Herhangi bir rötar olmaması halinde genellikle uçuşlar bu süreler içerisinde tamamlanmaktadır.

Bu iki havaalanı arasında uçuş yapacaksanız birkaç havayolu şirketi arasından seçim yapmak durumundasınız. Bunun için yapmanız gereken Ankara ile Mardin arasındaki uçak biletlerini inceleyip size en uygun saatteki ve cebinize en uygun fiyattaki bileti seçip uçuşunuzu gerçekleştirmek. Bu şehir arasında karşılıklı olarak uçuş hizmeti veren firmaları incelediğimizde bunlar Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines ve Anadolu Jet olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu firmaların verdikleri uçuş hizmetlerinde tek aktarmalı uçuşlar yakın tarihli olarak değerlendirilirse 300 ile 350 TL arasında değişmektedir. Tek aktarmalı uçuşlarda ise ortalama olarak 500 TL olarak bir ücret karşımıza çıkmaktadır. Ama biraz uzak gelecek için biletler düşünülüyorsa aktarmasız uçuşlar 149 TL civarlarında tek aktarmalı uçuşlar ise 249 ile 503 TL arasında değişebilmektedir.

Bir şekilde Mardin’e gittiniz ve orada zamanınızı güzel geçirmek istiyorsunuz. Bunun için gezilecek yerleri önceden biliyor olmanız ve ona göre bir tatil planı oluşturmanız gerekmektedir. Mardin denilince akla ilk olarak farklı din ve kültürlere ev sahipliği yaptığı akla gelir. Bu bakımdan bu şehirde cami, kilise ve manastırlar oldukça fazladır. Ama ilk olarak Mardin Kalesi ile gezinize başlayabilirsiniz. Ulu Camii, Kırklar Kilisesi, Meryemana Kilisesi ve Patrikhanesi gibi yerler dini semboller olarak ziyaret edilebilir. Bunların ardından Sabancı Mardin Kent Müzesi, Mardin Müzesi gibi müzeler gezilip görülebilir. Ve zaten dünyaca ünlü olan Geleneksel Mardin Evleri ile de bol bol karşılaşacaksınız.