Esenboğa kayıp eşya servisi

Türk Hava Yolları kayıp eşya ofisi yalnızca Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet yolcularını kayıp eşya ve bagajlarını takip etmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı terminal binasının iç hatlar geliş salonu ile dış hatlar geliş salonunda hizmet vermekte ve irtibat numarası 0312 590 40 00, iç hat dahili numarası 4811, dış hat dahili numarası 4812’dir. Havaş kayıp eşya ofisi havalimanının dış hatlar terminali geliş bölümü bagaj alım salonunda hizmet vermekte ve irtibat numarası 0312 398 03 12, dahili numarası 1255’tir. Çelebi kayıp eşya ofisi havalimanının dış hatlar terminalinin geliş salonunda hizmet vermekte ve irtibat numarası 0312 590 40 00, dahili numarası 7523’tür.

Eksik ya da hasarlı olarak çıkan bagajlarınız ile uçak içinde unuttuğunuz eşyalar ve el bagajları konusunda bilgi almak, bu eşyalarınıza ulaşmak için kayıp eşya servisini aramanız gerekir. Kayıp eşya servisi hizmeti almak için yapılacak ilk müracaatın tercih edilen havayolu şirketine ya da söz konusu havayolu şirketinin yer hizmet sağlayıcısı olan firmaya kimlik, uçuş bilgileri ve bagaj bilgileri ile yapılması gerekir. Terminal içinde farklı firmalara ait 7 gün 24 saat hizmet veren birçok kayıp eşya ofisi bulunmaktadır. Havaş, Çelebi ve Türk Hava Yollarına ait olan bu kayıp bagaj servislerinden Havaş ve Çelebi kayıp eşya ofisleri THY yolcuları dışındaki yolculara hizmet vermektedir.

Havalimanına iniş yapan uçaklardan inen yolcuların bagajlarına ulaşabilmeleri için havalimanının iç ve dış hatlar terminallerinin gelen yolcu bölümünde bagaj bantları bulunmaktadır. Bazen bu bantlardan yolcunun bagajı eksik, yırtık ya da hasarlı şekilde çıkabilmektedir. Bazen de uçaktan geç inme ya da yolcu yoğunluğunun çok fazla olması gibi çeşitli nedenlerle bagaj bantlarının bulunduğu bölüme geç gelmek zorunda kalınır. Bu esnada sizden önce gelen ve bagajı sizinle aynı özellikleri taşıyan bir başka yolcunun sizin bagajınızı alıp gitmesi ve size de onun bagajının kalması sorunuyla karşı karşıya kalırsınız. Eğer bu ve bunun benzeri durumlarla karşılaşırsanız kayıp bagaj servislerine müracaat ediniz, karşılaşanlara da yol gösteriniz.