Esenboğa Kabil Uçak Biletleri

Ankara Esenboğa Havalimanı ile Afganistan Kabil kenti arasında seyahat etmek isteyen yolcular için yerli havayolu şirketleri tarafından değişen fiyat seçenekleri ile uçak biletleri müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Esenboğa Kabil noktasında uçuşlar genel olarak aktarmalı bir şekilde yapılmakta olup İstanbul kentinde yer alan havalimanlarında aktarma işlemi gerçekleştirilmektedir. Ankara Kabil güzergahında uçak biletleri fiyatları 3 bin 500 liradan başlayarak 12 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Afganistan ülkesinin başkenti ve en büyük şehri konumunda olan Kabil dar bir vadi üzerine kurulmuş olup zengin bir kültüre sahip kent olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizle Kabil arasında 2 buçuk saat fark bulunmakta olup yörede kullanılan para birimi ise Afgani şeklindedir. Sert karasal iklim şartlarının hakim olduğu yöreyi ziyaret için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Ülkemizden yapılacak ziyaretlerde ise vize uygulamasına tabi olmadan seyahat gerçekleştirebilmek mümkündür.

Kabil kentinde ziyaret edilecek pek çok doğal ve kültürel güzellikler bulunmakta olup Babür İmparatorluğu döneminde inşa edilen Babür Bahçeleri, tarihi kalıntıları ve surları ile dikkat çeken Bala Hisar, 100’den fazla hayvan çeşidinin yaşam sürdüğü Kabil Hayvanat Bahçesi ön plana çıkmaktadır. Farklı kültürlerden etkilenmeyen ve öz yapısını koruyan Afgan mutfağında et ve ekmek gibi malzemeler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Yöre mutfağında Afgan Kebabı, Mantı ve Zümrüt Pilav gibi yiyecekler tadılmaya değer lezzetler arasında bulunmaktadır. Bölgedeki popüler restoranlar arasında ise Caravan Restoran, Golden Key ve Serena gibi mekanlar her zaman rağbet görmektedir. Kabil kentinde gece hayatı eğlencesi sınırlı bir yapıya sahiptir ve alkol kullanımı yasağı bulunmaktadır. Bölgede hizmet veren bazı restoranlarda ise içki içebilmek mümkündür.

Giyim, elektronik ve deri eşyaların satışa sunulduğu pek çok dükkan ve avm kentin farklı yerlerinde hizmet vermekte olup en çok rağbet gören yerler arasında Kabul City Center ve Gül Bahar Center ön plana çıkmaktadır. Yörede her yıl Nevruz Bayramı ve Sound Central Müzik Festivali gibi aktiviteler yoğun bir katılım içerisinde düzenlenmektedir. Yöreye gelen misafirler için pansiyon, 4 ve 5 yıldızlı oteller şehrin farklı noktalarında değişen fiyat seçenekleri ile hizmet sunmaktadır. Şehir içi ulaşımın gelişmediği yörede otobüs ve taksiler ile istenilen noktaya ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Bölgede 19 Ağustos Bağımsızlık Günü, 29 Nisan Devrim Günü ve Şubat ayı ise İslami Yeni Yıl olarak kabul görmekte ve resmi tatil olarak kutlanmaktadır.