Esenboğa iç hatlar VİP hizmetleri

Esenboğa Havalimanında alınabilecek VİP hizmetlerinden bir tanesi yolcu transferleri ile ilgili olup bu hizmeti bazı havayolu firmaları verebildiği gibi araç kiralama şirketleri de verebilmektedir. Bu hizmet sayesinde yolcular istedikleri yerlere lüks araçlarla götürülebilmekte ve böylece havalimanında beklemek zorunda kalmamaktadır. Bazı araç kiralama firmaları müşterilerine bu hizmeti sağlarken aracın kiralamasını da yapmakta ve müşteriler istedikleri sürede araçtan ve aracın şoföründen hizmet alabilmektedir. Bu hizmetin alınabilmesi için havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmaları ile irtibatı geçilmesi gerekmektedir. Buradaki firmalarda istenilen hizmetin bulunamaması durumunda şehir merkezindeki araç kiralama firmalarından bu hizmet talep edilebilmektedir. Bu firmalarda havalimanına gelerek bu hizmeti sağlamaktadır.

Ankara’da bulunan Esenboğa Havalimanı yurtiçinde yolculuk yapan çok sayıdaki yolcuyu misafir etmekte ve bu yolcuları rahat ettirebilmek için çeşitli hizmetler vermektedir. Bu hizmetlerin bir kısmı ücretsiz olup, burada bulunan herkes bunlardan yararlanabilirken bir kısmı ise ücretli olup VİP hizmet olarak geçmektedir. VİP hizmetlerden yararlanabilmek için bu hizmetlerin ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir, VİP hizmetleri yolcular havalimanı içerisinde lüks sayılabilecek hizmetler sunmaktadır. Burada verilen bu hizmet günün her saatinde alınabilmekte ve bu da yolcular için havalimanında daha rahat edebilmek için iyi bir fırsat sunmaktadır. VİP hizmetlerinden yararlanan kişiler, havalimanında tahmin edemeyecekleri imkânlardan yararlanabilmekte ve havalimanında çok keyifli dakikalar geçirebilmektedir.

İç hatlar terminalinde bulunan bir başka VİP hizmeti ise yolcuların havalimanı içerisinde keyifli zaman geçirmesini amaçlamakta ve bunun için yolculara farklı seçenekler sunmaktadır. İç hatlarda bulunan lounge hizmetlerinden yararlanabilmek için yolcu olmaya gerek olmamakla birlikte ücret ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Havalimanların VİP hizmeti denildiğinde yolcuların zihninde lounge hizmetleri belirmektedir. Lounge hizmetleri alan yolcular günlük gazetelerden dergilere kadar birçok yazılı yayına rahatlıkla ulaşabilmektedir. Ayrıca burada birbirinden farklı yiyecek ve içecek seçenekleri bulunmakta olup bu içecekler uçak pisti manzarası eşliğinde içilebilmektedir. Bunlar dışında internet ve tablet hizmeti sunulmakta olup bu hizmet sayesinde internette keyifli dakikalar geçirilebilmektedir. Bunlar gibi birçok seçenek lounge seçenekleri arasında yer almaktadır.