Esenboğa iç hatlar terminal hizmetleri

Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa havalimanı artık terminal hizmetleriyle ön plana çıkmasının sebebi büyük uluslar arası havalimanı olduğundan dolayıdır. Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki ana bölümden oluşmakta ve iki bölümde de yolcular için verilen hizmetler büyük oranlarda benzerlik göstermektedir. Yakın geçmişte tamamen yenilen havalimanı, yolcular için çok geniş alanlar sağlamakta ve bu alanlar sayesinde yolcular havalimanında beklerken daha rahat zaman geçirebilmektedir. Bu alanların bir bölümünü yiyecek ve içecek bölümler oluşturmakta olup yolcular bu bölümlerden uçaklarını beklerken ya da uçaktan indikten sonra yararlanabilmektedir. Böylece yolcular yiyecek ve içecek konusundaki ihtiyaçlarını buralardan rahatlıkla giderebilmektedir.

Havalimanında yolcular için verilen ve uçuşla ilgili olan hizmetlerden birisi de bagaj taşıma arabalarıdır. Yolcular bu arabalar sayesinde bavullarını ve yanlarında getirdikleri diğer şeyleri rahatlıkla taşıyabilmekte ve istedikleri yere kadar bu arabalarla götürebilmektedir. Ayrıca bavullarını taşıyamayacak durumda olan yolcular içinde görevli personeller bulunmakta olup, belirli bir ücret karşılığı yolcuların bagajlarını bu arabalarla istedikleri yere kadar taşımaktadırlar. Bunun dışında iç hatlar terminalinin içinde yolcuların kullanabilecekler lavabolar bulunmaktadır ve buralarının kullanımından herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca ibadet etmek isteyen yolcular için mescit bulunmakta olup mescidin yeri ilgili işaretler takip edilerek rahatlıkla bulunabilmektedir.

Esenboğa Havalimanının iç hatlar bölümünde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için birçok hizmet bulunmakta olup bunlardan bir tanesi de sağlık hizmetleridir. Yolculuktan önce ya da yolculuk sonrasında yaşanabilecek herhangi bir sağlık sorununda buradan yardım alınabilmektedir. Sağlık hizmeti dışındaki bir başka hizmet olan lounge ise havalimanında uzun süre bekleyecek kişilere farklı alternatifler sunarak yolcuların burada keyifli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Bu hizmet kullanılarak günlük gazetelerden dergilere kadar çok sayıda yazılı yayına rahatlıkla ulaşılabilmekte, birbirinden farklı birçok çeşit yiyecek ve içecek alınabilmekte, tablet ve internet kullanılabilmektedir. Bunlar dışında da pek çok farklı hizmet iç hatlarda olan primeclass bölümünden alınabilmektedir. Havalimanında sağlanan hizmetlerden bir tanesi de yolcuların uçuş sonrası şehir merkezine gitmesini sağlayan toplu taşıma araçlarıdır.