Esenboğa iç hatlar danışma hizmetler

Terminallerin olmazsa olmaz bölümlerinden birisi olan danışma birimi tüm havalimanı terminallerinde bulunduğu gibi Ankara Esenboğa Havalimanının iç hatlar terminalinde de gelen yolcu ve giden yolcu bölümlerinde hizmet vermektedir. Aktif bir şekilde 7 gün 24 saat hizmet veren danışma biriminde havalimanındaki yolcu yoğunluğuna gören artırılabilen sayıda personel güler yüzlü bir şekilde destek verir. Danışma birimi yolcuların her türlü sorularını cevaplamaya çalıştığı gibi karşılaşılan sorunlar ile ilgili çözüm yolları hakkında da yardımcı olmaktadırlar. Uçuş ile ilgili bilgiler her ne kadar danışma servislerine sorulabilse de bu konudaki detaylı bilgilere yolculuk yapacak kişiler tarafından uçuşu gerçekleştirecek olan hava yolu şirketine yöneltilecek sorular ile ulaşılabilir.

Danışma birimine yolcu ve yolcu yakınları tarafından sıkça sorulan sorulardan bazıları, uçuş, tarife ve bilet işlemleri, havalimanından şehir merkezine ulaşım imkanları, ulaşım servisleri, taksiler, transfer servisleri, oto kiralama, iletişim bilgileri, ulaşım süreleri, havalimanı çevresinde bulunan konaklama yerleri ve imkanları, otopark kullanımı, vale hizmetleri, Lounge hizmetleri, CIP salonu kullanımı, yolcu refakat hizmetleri, kayıp ilanı, kayıp eşya işlemleri, kayıp ya da hasarlı bagaj sorunları, yiyecek hizmetleri, dilek ve şikayet konuları, ihtiyaç duyulan birimin telefon ve diğer iletişim bilgileri, restoran, kafe, buluşma noktaları, yer ve yön bilgileri, uçak kalkış ve iniş bilgileri, uçak rötar bilgileri, hizmet birimlerinin yerleri ve verdikleri hizmetler ile ilgili olmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanının iç hatlar terminalinin gelen yolcu bölümünde yer alan danışma servisinin telefon numarası 0 312 590 40 00, dahili numarası 43 93, iç hatlar terminalinin giden yolcu bölümünde bulunan danışma servisinin irtibat numarası ise 0 312 590 40 00, dahili numarası 43 91 ve 43 92’dir. Yukarıda yer verilen telefonlardan ve dahili numaralardan iç hat gelen yolcu ve iç hat giden yolcu bölümü danışma servislerine 7 gün 24 saat ulaşabilir, yüz yüze sorulacak tüm soruları telefondan da sorabilir ve tüm danışmanlık hizmetlerine erişebilirsiniz. Danışma hizmetlerinden tüm vatandaşlarımız yararlanabildiği gibi iç hatlarda uçuş gerçekleştiren yabancı uyruklu yolcular da yararlanabilmektedir.