Esenboğa iç hatlar araç kiralama

Ankara Esenboğa Havalimanının dış hatlar terminalinde olduğu gibi iç hatlar terminalinde de araç kiralama servisleri bulunmaktadır, iç hatlar terminalinde Avis, Sixt, Central, Budged, Europcar, Hertz, Payless, National, Almira, Garenta ve Rent Go gibi yerel ve uluslar arası seviyede faaliyet gösteren araç kiralama şirketlerinin ofisleri bu sektörde hizmet vermektedir. Ankara Esenboğa Havalimanının iç hatlar terminalinde yer alan araç kiralama servislerinden beş kişiden dokuz kişiye kadar yolcu taşıyabilen araçları kiralamak mümkündür. Esenboğa Havalimanının iç hatlar terminaline gelen ve buradan giden yolculara hizmet veren araç kiralama şirketlerine telefon ve faks numaralarından ulaşılabildiği gibi internet adreslerinden de ulaşılabilir.

Konumu ve misyonu itibariyle Ülkemizin merkezinde bulunan Ankaranın öğrenci, bürokrat ve diplomat şehri olmasından dolayı iç hat uçuşlarında bir hareketlilik yaşanmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisinin ve Bakanlıkların konumlandığı Başkent yerli ve yabancı olarak çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Başkentin bu hareketliliğine bağlı olarak tedarik edilen mal ve hizmet çeşitlerinde de gelişme kaydedilmektedir. Söz konusu sektörlerde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri tarafından da iç hat uçuşları oldukça yoğun olarak yapılmaktadır. Ankara aynı zamanda birçok askeri kışlaya da ev sahipliği yapmakta olduğundan gerek askerler, gerek asker yakınları tarafından iç hat uçuşlarına rağbet gösterilir. Havayolculuğunu tercih eden yolcuların bir kısmı araç kiralama hizmetinden yararlanmak isterler.

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatür’kün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabirin ve çok sayıda tarih ve medeniyet müzesinin Başkentte bulunması nedeniyle gerek milli bayramlarda gerekse diğer zaman dilimlerinde Ankara yoğun bir ziyaretçi akınına uğramaktadır. Öğrenci ve memur aileleri ve yakınları tarafından yapılan ziyaretler sebebiyle de havalimanının misafirleri oldukça fazladır. Bu ve bunun gibi yolcuların bazıları araç kiralama yöntemini kullanarak Başkentteki ulaşımlarını sağlamaktadırlar. Ankara Esenboğa Havalimanının iç hatlar terminalinde faaliyet gösteren araç kiralama şirketleri genellikle 07:30 ile 23:00 saatleri arasında müşterilerine hizmet verirler. Çalışma saatleri mevsimlere göre değişiklik gösterebildiği gibi 7 gün 24 saat hizmet sunan araç kiralama ofisi bulmak da mümkündür.