Esenboğa Havalimanı yemek fiyatları

1955 yılında hava trafiğine açılmış olan Ankara Esenboğa Havalimanı günümüzde oyalanmak için gerekli yemek ve benzeri her türlü olanaklarla donatılmış olup yiyecek fiyatları tercihe göre değişmektedir. Sıklıkla seyahat eden kişiler en çok havaalanında beklemekten şikayet ederler ki havaalanlarındaki yiyecek ücretlerinin yüksek olması durumu biraz daha zorlaştırdığından Esenboğa Havalimanı yemek fiyatları araştırması yapan yolcu sayısı oldukça fazladır. Uçağın uçuş saatini beklerken bir müddet arkadaşlar ile muhabbet edilir, kitap okunur, telefonla oynanır fakat o saat bir türlü gelmez. Bir de üzerine uçak rötar yapınca ekstra yapacak işler bulmak gerekir.  Süre uzayınca karnı acıkan yolcular yemek yiyebileceği veya atıştırabileceği cafe veya restoran aramaya başlar.

Herkesin bildiği üzere havaalanı terminallerinde ücretler yüksektir. Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlar terminalinde çok sayıda restoran, cafe tarzı yerler bulunmaktadır. Son zamanlarda bu yerlere loungeler eklendi. Lounge, firmaların müşterilerine sundukları bir imkan olup hiç ücret ödemeden veya cüzi bir miktar ödenerek yemek yenilebilir, internet bağlantısı kurulabilir, gazete, dergi, kitap okunabilir, rahat koltuklarda televizyon yayını izlenebilir. Karnını doyurmak isteyenlere loungeler tavsiye edilebilir. Uluslararası uçuşlara açık olan Esenboğa’da yerli ve yabancı turistlere hitap edecek mekanlar bulmak mümkündür. Geleneksel Türk mutfağının gözdesi Gaziantep yemeklerinden kuru patlıcan dolmasından Kayseri usulü mantıya, kuzu tandırdan baklavaya, balık yemeklerinden makarnaya her çeşit yemek bulunabilir. Kış aylarında sıcak çorba da içilebilir.

Büyük kentlerin ve uluslararası uçuşların yapıldığı havaalanlarında tercih edilen markaların şubeleri görülmektedir. Bu markalar da sabah kahvaltı hizmeti verilirken akşam ve öğle yemeklerinde Türk ve dünya mutfağının lezzetleri ikram edilmektedir. Esenboğa’da uçakların iniş ve kalkışlarının izlenebileceği keyifli bir konumda harika bir restoran bulunmaktadır. Bu restoran terminal personeli, uçuş ekipleri, havaalanına yakın yerde çalışanları, misafirlerini karşılamayı gelenleri ve yolcuları ağırlamaktadır. Mekanın gözde lezzetleri arasında dana etli fajita olup farklı alternatifler de bulunmaktadır. Alanda yedi gün 24 saat açık restoran ve cafe vardır. Palmiyeler altında dünya lezzetlerini tatmak veya bir cafede simit ve çay içmek veya sıcacık çorbayı yudumlamanın ücretleri doğal olarak birbirinden farklıdır. Tercih tamamen kişiler bırakılmış olup her ekonomik duruma uygun mekan bulmak mümkündür.