Esenboğa Havalimanı Araç kiralama firmaları

Esenboğa Havalimanı Araç kiralama firmaları

Ankara Esenboğa Havalimanı şehirde yaşanların ve ziyaretçilerinin havayolu ulaşımının sağlamaktadır ki yolcular alanda bulunan firmaları değerlendirip araç kiralama yoluyla şehir merkezine ulaşabilir. Ankara’nın ortalama 28 kilometre kuzeydoğusunda bulunan havaalanına inen yolcular Esenboğa Havalimanı araç kiralama firmaları ile karayolundan çeşitli noktalara ulaşım sağlayabilmektedir. Havaalanları uçakların iniş, kalkış, uzun pist gibi nedenlerinden dolayı genellikle şehir dışına yapılmaktadır. Merkeze uzak yapılan havaalanlarında en büyük problem terminalden şehrin çeşitli noktalarına ulaşımdır. Esenboğa Havalimanı bu konuda oldukça rahattır. Havaş servisleri, BelkoAir servisleri, havayollarının yolcularına ait olan ücretsiz servisler, toplu taşıma otobüsleri, ticari taksiler, araç kiralama firmaları ulaşımı kolaylaştıran unsurlardır. Yolcular diledikleri tercihi yaparak ulaşımını sağlayabilirler.

Alanın hem yurt içi terminalinde hem de yurt dışı terminalinde rent a car firmalarını bulmak mümkündür. Ülkemizin ünlü firmaları alanda hizmet vermektedir. Yurt içi terminal alanında, Avis, Sixt, National, Central, Hertz, Europcar, Almira, Garenta, Rent Go ve Paylass’in ofislerini bulmak mümkünken yurt dışı terminalinde ise Garenta, Thrifty, Div, Paylass ve Eco firmalarının ofislerini bulmak mümkündür. Rent a car ofislerinden araç kiralayarak karayolu ulaşımını sağlamak diğer seçeneklere göre daha pratik ve daha hızlıdır. Diğer alternatiflere göre biraz daha pahalı olsa da zamandan tasarruf sağlamak isteyenler için güzel bir yoldur. Havayolu firmaları bazı dönemlerde araç kiralama servisleri ile kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanya dönemlerinde araç kiralamak oldukça uyguna mal olmaktadır.

Ülkemizin başkenti olması, büyükelçilikler, bakanlıklar, üniversiteler ve resmi dairelerin kentte olmasından dolayı Ankara’ya gelen yerli ve yabancı turist sayısı oldukça fazladır. Zaten ülkemizin İstanbul’dan sonraki en kalabalık kenti olmasından dolayı yolcu yoğunluğu fazladır. Yoğunluğu kaldırabilmek için havayolu, karayolu ve demiryolu ulaşım alternatifi olarak vatandaşlara sunulmuştur. Ülkemizin geçmişine ışık tutan ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulu önder Atatürk’ün kabri Anıtkabir, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Hacı Bayram Veli Camii, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Augustus Tapınağı, Atatürk Orman Çiftliği, Kuğulu Park, Ulus Meydanı, Mogan Gölü, Beypazarı, Atakule, Akköprü, Kocatepe Cami kentin gezilecek ve görülecek yerlerinin başında yer almaktadır. Ayrıca kenti gezmeye gelenlere Ankara Simidini tatmaları tavsiye edilir.