Esenboğa Erzurum ucuz uçak bileti

Ankara Esenboğa Havalimanı ile Erzurum Havalimanı arasında zaman zaman gerçekleşen fırsatlar sayesinde ucuza uçak bileti bulabilmek mümkün olup konuyla ilgili belli bir süreç boyunca araştırma yapmakta yarar vardır. Pegasus şirketinin Ankara’dan harekete geçen saat 13.00 seferi direk uçuş sonucunda yaklaşık 1.5 saatlik yolculuk ile birlikte saat 14.20 dolaylarında Erzurum kentine varış sağlamaktadır ve sefer için yolculardan 100 lira ücret talep edilmektedir. Pegasus şirketinin saat 14.00 seferi ve saat 16.40 seferi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilmekte olup her iki seferde saat 21.00 civarında tamamlanmaktadır. Aktarmalı düzenlenen seferlerde Pegasus biletleri yaklaşık olarak 220 liradan satışa sunulmaktadır.

Anadolu Jet firması Esenboğa Erzurum Havalimanları arasında gerçekleştirdiği uçuşlarını direk veya aktarmalı olarak düzenlemekte olup saat 08.10 seferi saat 09.25’te, saat 15.50 seferi saat 17.05’te, saat 19.40 seferi saat 20.55’te ve saat 23.40 seferi ise saat 01.00 dolaylarında tamamlanmaktadır. Firma tarafından düzenlenen direk uçuşlarda ortalama seyahat süresi 1 ile 1 buçuk saat arasında değişkenlik göstermekte olup bu seferler için biletler 125 liradan satışa sunulmaktadır. Anadolu Jet Ankara ve Erzurum arasında aktarmalı olarak gerçekleştirdiği uçuşlarda ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanını aktarma noktası olarak kullanmakta olup yolculuk süresi yaklaşık olarak 10 saat civarında sürmekte ve firma müşterilerden bu uçuş için yaklaşık 235 lira ücret talep etmektedir.

Anadolu Jet firması tek başına düzenlediği seferler haricinde bağlı olduğu iştiraki Türk Havayolları şirketi ile de yaptığı iş birliği çerçevesinde ortak uçuşlar gerçekleştirmektedir. Bu ortak uçuşlarda da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarma noktası olarak kullanılmakta olup saat 05.05 Esenboğa çıkışlı uçak saat 09.55’te ve saat 11.55 kalkışlı uçak ise saat 19.50 dolaylarında Erzurum Havalimanına iniş gerçekleştirmektedir. Ortak uçuşu tercih eden müşterilerin ödemesi gereken bedel ise yaklaşık olarak 470 lira şeklindedir. Türk Havayolları şirketi de Esenboğa ile Erzurum arasında yaptığı uçuşlarda İstanbul Atatürk Havalimanını aktarma merkezi olarak tercih etmekte olup yolculuk süresi ortalama olarak 4 saat civarında olmaktadır. Şirketin bilet fiyatları ise yaklaşık 470 lira şeklindedir.