Esenboğa Bişkek Uçak bileti fiyatları

Esenboğa Bişkek Uçak bileti fiyatları

Kırgız şehri Bişkek ile Ankara arasındaki havayolu ulaşımı konusunda Esenboğa Havalimanı oldukça önemli bir havalimanı olduğu için kampanyalı uçak bileti fiyatları hakkında önemli avantajlara sahip bir şehirdir. Esenboğa Bişkek Uçak bileti fiyatları günümüz itibariyle farklı alternatif seçeneklerle karşımıza çıktığı için çoğunlukla oldukça uygun fiyatlı olmaktadır. Bundan dolayı her iki şehir arasında seyahat etme planı olan kimseler havayolu ulaşımını tercih etmektedir. Ayrıca birbirinden farklı firmaların her iki şehir arasında uçak seferi yapıyor olması beraberinde çok sayıda farklı kazanımı yolculara sunmaktadır. Bununla birlikte ülkemizden Bişkek’e yapılan tur seferlerinin sayısının her geçen gün artmış olması Bişkek için turizm faaliyetleri bakımdan da önemli olmaktadır.

Kırgızistan geniş bozkırları ile ön planda bulunan bir şehir olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Göçebe bir kültürün izlerini taşıyan bu güzel ülke; birbirinden güzel atları, çadırları ve kültürel etkinlikleriyle ön planda yer almaktadır. Ülkemiz açısından ata yurdu olarak da isimlendirilen Kırgızistan; Türklük açısından da önemli bir ülkedir. Özellikle Manas Destanı gibi Türkçe yazılmış en eski ve en uzun destan olma özelliğine sahip olan bir esere sahip olan Kırgızistan, Türk kültürü açısından oldukça önemlidir. Özellikle bahar mevsimiyle birlikte ülkede panayır ve şölenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bundan dolayı söz konusu mevsimden sonra Kırgızistan ülkesine çok sayıda turist gelmektedir.

1881 yılı itibariyle Rusya’nın egemenliğine giren Kırgızistan, 1991 yılına gelindiğinde özgürlüğüne kavuşmuştur. Ülkede Kırgızca ile Rusça konuşulmaktadır. Türkçe kelimelerinde içerisinde yer aldığı bir dil kullanan Kırgızistan, Türk kültürünün yaşatılmasında etkili olan bir ülke konumdadır. Yüzde 75’inden fazlası Müslüman olan bu güzel ülke; tam bir doğa ülkesi olarak ön plana çıkmaktadır. Topraklarının büyük bir bölümü dağlarla kaplı olan Kırgızistan, çadır yapımı konusunda da oldukça gelişmiştir. Yine atçılık alanında da oldukça gelişmiştir. Çekik gözlü ve güler yüzlü insanların memleketi olan Kırgızistan, ataerkil bir yapıya sahip olan bir aile hayatına sahiptir. Issık Gölü gibi bir doğal güzelliği de sahip olan Kırgızistan, her yıl çok sayıda turisti kendisine çekmektedir.