Esenboğa Belkoair Servis Kalkış Saatleri

Esenboğa Havalimanına gitmek isteyenlerin ihtiyaçlarına etkin olarak cevap veren Belkoair kişilerin istedikleri zaman diliminde buraya ulaşmalarına olanak sağlayan kalkış saatleri ile dikkat çekerken servis kalitesiyle de beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. Uluslararası Esenboğa Havalimanını gün içinde on binlerce insan kullanmakta ve bunların önemli bir kısmı ulaşım için kaliteli servis hizmetleri veren Belkoair firmasını tercih etmekte olup servislerin kalkış saatleri bunun en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Çünkü firma tarafından yapılan ayarlamalara göre sabah 5:00 ile gece 24:00 arasına kadar olan sürede, her 30 dakikada bir araç kalkmaktadır. Bu da insanların istedikleri zaman diliminde havalimanına ulaşmasına imkan vermektedir. Aynı uygulama hem şehir hem de havalimanıiçin yapılmaktadır. Gece 24:00 ile sabah 5:00 arasında ise her 60 dakikada bir araç hareket etmektedir. Dolayısıyla da buraya kesintisiz olarak ulaşım imkanı bu firma tarafından sağlanmaktadır.

Esenboğa Havalimanına daha önce farklı firmalar hizmet vermekteydi fakat son dönemde yapılan çalışmalar ile bu firmalarla olan anlaşmalar uzatılmadı ve onun yerine Belkoair firmasıyla anlaşıldı. Bunun dışında belediyeye ait otobüsler de yolcu taşıması yapmakta ve bundan dolayı da kişilerin ulaşım noktasındaki ihtiyaçları etkin olarak karşılanmaktadır. Yoğunluğa göre bazı durumlarda ek sefer konulması söz konusu olsa da genel olarak böyle bir şeye ihtiyaç kalmamaktadır. Otobüslerin içinin geniş olması, insanların yüklerini koyacak yer bulmasını kolaylaştırıcı etki yapmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu kadar geniş yere rağmen sıkıntılar çıkabiliyor.

Esenboğa havalimanı içerisinde verilen hizmetlerin kalitesinin arttırılması için sürekli çalışmalar yapılmakta ve buna bağlı olarak da personellere zaman zaman eğitimler verilmektedir. Ankara’nın dışarıya açılan en önemli kapılarından bir tanesi olan Esenboğa’da yolcular sorun yaşadıkları zaman danışma hizmetlerine başvuru yapabilirler. Buradaki görevli personeller ya sorunu etkili bir şekilde çözer ya da bunun için gerekli olan yönlendirmeleri yapar. Dolayısıyla da kişilerin söz konusu durumlarda buraya müracaat etmeleri çok önemlidir. İnsanların ihtiyaç duyabilecekleri bütün hizmetlerin burada yer alması ayrı bir avantaj ve kolaylık sağlamaktadır.