Esenboğa Atina Uçak Bileti

Ankara Esenboğa Havalimanından günde ortalama 46 sefer düzenleyen uçak firmaları ile uygun fiyatlı Atina yolculuğu gerçekleştirilmekte ve uçak bileti 250 TL’den başlayan fiyatlarla 3 saat 10 dakika süreli olarak seyahat gerçekleştirilmesinin ardından Atina’ya ulaşmak mümkündür. Bu firmalardan 2 tanesi Türk firması olurken kalan 3 tanesi de yabancı havayolu firmalarına aittir. Bu firmaların uçak bilet fiyatları da 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkarılmaktadır. Esenboğa Airport’tan Eleftherios Venizelos Havalimanı’na ulaşım son derece kolay olmaktadır. Konforlu ve direkt uçuşlarla yolcular keyifle zaman geçirmektedir. Atina yolculuğu için alınacak uçak biletleri web sitelerinden online olarak rezervasyon yaptırmak sureti ile almak da mümkün olmaktadır. Ancak bilet almadan önce iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Ankara Esenboğa Airport’tan Atina Prag’a yapılacak olan yolculular için en uygun zaman dilimi Şubat ayı olarak öngörülmektedir. Bilet fiyatlarının en düşük olduğu ay olan Şubat olarak belirlenmişken en pahalı olan ay ise Nisan olarak belirtilmektedir. Şubat ayında tercih yapıldığında uygun gün ise Çarşamba olarak belirtilmektedir. Zamanlama ise akşam saatlerinde daha uygun uçak bilet olduğu yönündedir. Öğlen saatlerinde gerçekleştirilen uçuşların %7 oranında daha pahalı olduğu belirtilmektedir. Popüler olan havayolu şirketlerinin her biri kendi hizmet politikası ve fiyatlandırmasını uygulamaktadır. Bu nedenle bir firma 250 TL’ye uçuş imkanı sunarken bir diğeri 1500-2000 TL bandına çıkabiliyor.

Esenboğa’dan hareketli 2 ayrı firma ile güvenli ve kaliteli hizmet alarak uçuş gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Firmalardan bilet almadan önce internet siteleri ve online satış yapan komisyon usulü çalışan siteleri, mobil uygulamaları, ücretsiz arama motorlarını dikkatle inceleyerek en iyi alternatif keşfetmek gerekmektedir. Bu noktada bilet alarmı servisinden faydalanılabilmek mümkündür. Bu sayede Ankara Esenboğa Airport çıkışlı Atina varış noktalı istenilen kriterlere uygun Atina uçak biletlerine de ulaşmak mümkün olmaktadır. Yurtdışı biletlerinde 38-40 gün öncesinde gerçekleştirilen rezervasyonlarda ciddi avantajlar yakalanabilmektedir. Bu sebeple iyi bir araştırma yapılarak bilet satın alınması çok daha faydalı olmaktadır. Esenboğa-Atina uçuşları günlük olarak düzenli biçimde gerçekleştirildiğinden uçuş sorunu asla yaşamamaktadır. Kişisel seçimlere uygun biçimde bilet seçimi her zaman yapmak mümkündür.