Esenboğa Artvin Uygun Fiyatlı Uçak Bileti

Esenboğa Artvin Uygun Fiyatlı Uçak Bileti

Ankara Esenboğa Havaalanı ile Artvin şehri arasında gerçekleştirilecek havayolu yolculuklarında uygun fiyatlı olarak uçak bileti araması için uçak bileti arama motorları sıklıkla tercih edilmektedir. Esenboğa Artvin uygun fiyatlı uçak bileti araması yapılırken seyahat tarihinden en az iki ay öncesinden bilet alımı yapılması daha uygun fiyatlara seyahat edilmesi açısından tavsiye edilmektedir.

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri ve başkenti olan Ankara kenti turistik geziler, iş seyahatleri ya da tatiller gibi birçok farklı sebeple yıl içerisinde çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 1955 senesinden beri sivil uçaklara ve yolculara hizmet veren Ankara Esenboğa Havaalanı, Türkiye’nin neredeyse her noktasından aktarmalı ve direkt olarak birçok uçak seferi gerçekleştirmektedir. Türkiye’deki ikinci en büyük havaalanı olan Esenboğa Havaalanı ayrıca iç ve dış hatlar uçuşlarına sahip olup şehir merkezinden yaklaşık 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havaalanı’na ulaşım ise özel serviler, halk otobüsleri, taksi ya da araç kiralama seçenekleri ile rahatlıkla gerçekleştirilmektedir.

1920 senesinden beri Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara şehri İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan ve bölgenin karasal iklim koşullarını yaşatan bir şehirdir. Şehri ziyaret için bahar ve yaz ayları uygun olup ılıman hava koşulları için tavsiye edilmektedir. Şehre düzenlenecek gezilerde gezilip görülmesi gereken yüzlerce önemli yer ve bölge bulunmaktadır. Bu önemli yerlerden bazıları ise; Anıtkabir, Ankara Kalesi, Etnografi Müzesi, Pembe Köşk, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Eymir Gölü, Tuz Gölü, Dikmen Vadisi, Kızılay Meydanı, Kuğulu Park, Tunalı Hilmi Caddesi, Bahçelievler, Hamamönü ve Seğmenler Parkı olarak sayılabilmektedir. Ankara’ya düzenlenen seyahatlerde mutlaka tadılması gereken yiyecekler; Ankara tavası, Ankara döneri, Beypazarı güveci, Ankara simidi, Beypazarı Kurusu, kuru köfte, tamtak tiridi, sibit tatlısı ve bazlama kebabı olarak sayılabilmektedir. Şehirde konaklamak içinse birçok farklı seçenek bulunmakta olup lüks otellerden uygun fiyatlı apartlara kadar farklı konaklama alternatiflerine rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Konaklama için popüler semtlerden ve şehir merkezinden uzaklaştıkça daha uygun alternatifli yerlerle rastlanabilmektedir.