Dublin Esenboğa uçak bileti sorgula

Dublin Esenboğa uçak bileti sorgula

Ankara Esenboğa hareketli uçak bileti satın almak için Dublin şehri dahil olmak üzere çok farklı uçak bileti sorgula uygulamalarından yararlanmak mümkün olmaktadır. Dublin Esenboğa uçak bileti sorgula platformları özellikle internetin yaygınlaşmasıyla birlikte ön plana çıkmaktadır. İrlanda ülkesinin başkenti olan bu güzel şehir, kendine özgü mimari yapısıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Beş yüz binden fazla nüfusu bulunan şehrin, il sınırlarında yaşayan nüfusta sayıldığında nüfusu 1,5 milyondan fazla olmaktadır. Ortasında Liffey Nehri geçen Dublin, klasik Avrupa şehirlerine bu özelliği bakımından benzemektedir. Şehrin en önemli caddesi olarak isimlendirilen O’Connell Sreeet, nehrin kuzeyinde konumlanmıştır. Bu caddede çok sayıda farklı alışveriş merkezi ve etkinlik alaları bulunmaktadır.

Şehirde yer alan St. Patrick’s Katedrali mimari özellikleri bakımından oldukça önemlidir. Liffey Nehrinin güneyinde yer alan bu tarihi yapı çok sayıda ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Şehirde adres bulmak oldukça kolaydır. Zira adres bulmak söz konusu olduğunda sadece posta kodlarını öğrenmiş olmak yeterli olmaktadır. Şehir 1’den başlayarak 24’e kadar numaralandırılmış bölümlerden oluşmaktadır. Bundan dolayı şayet bir adres bulmak istiyorsanız sadece numara kodunu bilmeniz yeterli olmaktadır. Şehirde yer alan havalimanının oldukça etkin bir şekilde hizmet sunduğu bilinmektedir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 10 kilometre mesafedeki bu havaalanı oldukça avantajlı ulaşım seçeneklerini yolcularına sunmaktadır. Avrupa kıtasının iç bölümlerine kadar söz konusu havaalanından ulaşmak mümkün olmaktadır.

Şehir içerisinde ulaşım olanaklarının oldukça gelişmiş olduğu Dublin, özellikle tren ile tramvay hatlarının yoğun olduğu bir şehirdir. Ayrıca belediyeye ait olan otobüslerinde oldukça uygun fiyatlı olarak şehir içi ulaşımda kullanılabildiği bilinmektedir. Yine dileyen insanlar şehir içinde bisiklet kiralayarak da seyahat edebilmektedir. İklim bakımından yumuşak denebilecek bir iklime sahip olan Dublin, kışın ortalama 5 derece sıcaklık değerleri mevcutken yazları ise bu sıcaklık değerinin 25 derece civarında seyrettiği bilinmektedir. Dublin insanların yaşam standartlarının oldukça yüksek olduğu bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra hayat standartlarının gelişmiş olması, şehirde etkili bir ticari, sosyal ve kültürel hayatın varlığına da sebep olmaktadır.